Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Memleket Ünye’de buluştu

Memleket Ünye’de buluştu
29 Ağustos 2021 - 14:56


Yaklasik üç ay önce Muharrem İnce başkanlığında kurulan Memleket Partisi örgütlenme çalışmalarına hız verdi. Ünye ve Fatsa ilçe başkanları ile Ordu il başkanı da bu kapsamda bugün Ünye basını ile bir araha geldi.
Muharrem İnce baskanliginda kurulan Memleketim Partisi’nin il ve ilçe başkanlıklarında ki yönetimler oluşurken başkanlar bugün Ünye’de ‘Memleket’ dediler.
Ünye’de düzenlenen basın toplantısına Ordu İl Başkanı Mahir Akdere, Fatsa İlçe Başkanı Aydın Ballı, Ünye İlçe Başkanı Sebanur Özdemir ve partililer katıldı. Fatsa ilçe başkanı Aydın Ballı katılım için partililer ve basın mensuplarına teşekkür ederken oluşum hakkinda da bilgiler verdi. Ünye ilçe Başkanı Sebanur Özdemir, yeni kurulan her parti gibi zorlu ve sancılı süreçlerden geçtiklerini ancak hızlı bir çalışma ile olası bir seçime hazır olacak şekilde plan ve projelerini hazırladıklarını belirtti.
Yaklaşık 80 günlük bir çalışma ile bugünlere kadar geldiklerini ifade eden il başkanı Mahir Akdere, süreci degerkendirerek “zorlu bir süreçten geçiyoruz ve bu süreci de en iyi şekilde yaşayacağız. Biz halkın ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Bugün bölgemizde fındık fiyatı ve değeri konusunda mecliste bir önerge veren partiyiz. Bugün baktığımızda 26.50 gibi bir fiyat açıklandı ama bugün Ordu’da fındık 24 liradan satılıyor. Maliyetlere baktığınızda da tamamen zarar. Bu konuyu çok iyi biliyoruz. Ordulu hemsehrilerim artık bir kere daha düşünsünler. Bu ülkenin geleceğine ihanet edenlere artık yüz vermesinler” dedi.
İl Baskani Akdere, A52 TV program yapımcısı Oktay Fidan’in “Türkiye’de genelde hep sağ kesimde kitle partileri iktidara oynuyor şuanda, burada solun yeni kitle partisi biziz mesajı alabilirsiniz” sorunuzu ise şu şekilde cevapladı; “biz ülkenin temel.degerlerine dokunulduğunu gördüğümüz için Genel Başkanımız ile CHP içerisinde çok müdahale ettik. Hepimiz oradan geldik. Ama CHP son dönemlerde kuruluş dönemlerindeki ilkelerine yönelik yaşadığı sorunlara çözüm bulamadı. Bunun üzerine biz ortaya çıktık. Bu yüzden solun tek adresi Memleket partisidir”.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-