MAHALLE SAKİNLERİ METRUK BİNANIN YIKILMASINI İSTİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri mahallelerinde bulunan metruk binaların yıkılmasını talep ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan ve kullanılmayan binalarda, içki ve zararlı madde kullanımı yapıldığını belirten komşu bina sakinleri, bu metruk binanın bir an önce yıkılmasını istiyorlar.

Binaya içki ve uyuşturucu kullanan insanların geldiğini ve binada oluşan akreplerin, yılanların evlerine geldiğini ifade eden mahalle sakinleri şikâyetlerini kameralarımıza dile getirdi.

Fevzi Çakmak sakinlerinden Yaşar Yıldız gazetemize özel yaptığı açıklama da şunları ifade etti;

“2019 Muhtarlık Adaylığında yapmış olduğum çalışmalara esnasında, Ordu Valiliğimizin ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin çıkarmış olduğu yasa ile birlikte mahallelerde ve ilçelerde metruk binaların yıkılması başlatılmıştır. Bu yasa ile birlikte Fevzi Çakmak Mahallemizde 5 tane metruk ev yıkılmıştır. Fevzi Çakmak Mahallesinde yaklaşık 4-5 binamız daha vardır. Bu metruk binalarımızın bir an önce yıkılmasını istiyoruz. Bu mahallede çocuklarımız ve kadınlar vardır. Bu mahallenin ortasında böyle metruk binaların olması sakıncalıdır. Bu binalardan akrep ve yılanlar çıkıyor. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Bu binalar yaşamsal olarak hiçbir anlam taşımıyor ve burada insanlar uygunsuz işler çeviriyor. Bu konuya bir an önce Ordu Belediyemizin ve Ünye Belediyemizin el atmasını istiyoruz.” dedi.