Kuyumcu,” Başarılarımız Bir Ekip İşidir”

Reklam
Reklamı Gizle

Avrupa’da ve Balkanlarda adından sıkça söz ettiren Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü birçok başarılı sporcuları yetiştirmeye devam ediyor.
Özellikle alt yapıdan başlamak üzere ufak yaşta ve yetiştirilmiş sporcuların başarılarına destek çıkan Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü kapılarını sonuna kadar sporseverlere açıyor. Uzun yıllardır Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü görevini yürüten Aydın Kuyumcu, spora ve sporculara önem verildiğini ifade ederek başarıların asıl kaynağının bir ekip işi olduğunu söyledi.
Çeşitli dallarda antrenörler tarafından kurslar ve eğitimler verilerek alt yapıdan yetiştirilmiş oyuncuların Avrupa’da ve Balkanlarda madalya ve derecelerle döndüğünü söyleyen Kuyumcu,” Çoğu illerin alamadığı başarıları Ünye olarak ekibimizle birlikte kazandık” dedi.
“Başarımızın Sırrı Ekip İşidir”
Alt yapıdan yetiştirilmek üzere çocukları spora yönlendirerek bütün ekiple beraber bu başarıları elde ettiklerini söyleyen Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu,” Biz İlçe Spor Müdürlüğü olarak biz çocuklarımızla spor arasındaki yapılan faaliyetlerle alakalı bir köprü vazifesi görüyoruz. Spor Bakanlığımız, İl Spor Müdürlüğümüz ve İlçe Spor Müdürlüğü ile antrenörlerimizle Ünye’yi daha iyi tanıyarak mahalle mahalle, okul okul gezerek kurs açma neticesinde devletimizin bize verdiği imkânlar doğrultusunda tesislerimizde kurslar açarak çocuklarımızı spora kazandırmak adına faaliyetler yapıyoruz. Bu bir ekip işidir. Dolayısıyla Ünye ilçemizde biz çalışmalar yaparken Spor İl Müdürümüz ve Ünye Belediye Başkanımız her zaman yanımızda olmuşlardır. Bizi doğru projelerimizle hiç kimse yalnız bırakmadığı için her zaman bizim arkamızda olmuşlardır. Bizim antrenörlerimiz her daim okul ve mahalle ziyaretleri yaparak öğrenci taraması yapıyoruz. Bu başarılarımızda uzaktaki çocuklarımıza daha fazla ulaşmak anlamında öğrencilerimize ödüller vererek diğerlerine örnek olsun anlamında herkese küçük dokunuşlar yaptık. Biz ilçe olarak çoğu ilin yapabileceği başarıları ilçe olarak aldık. Bu başarılarımızın hepsinin tek bir anlamı var, oda ekip işi olmasından dolayıdır” dedi.

“Her Yıl Ünye’nin Çocukları Türkiye Ve Avrupa Şampiyonlarında İsmini Yazdırıyor”

Her yıl değişik ve özel branşlarda 20’ye yakın erkek ve kız çocuklarının Türkiye ve Avrupa şampiyonlarında isimlerini yazdırdığını söyleyen Kuyumcu,” Burada sadece erkek sporcularımızda değil bayan sporcularımızda başarılarını gösteriyor. Türkiye 2.’ liği, Türkiye 1.’inciliği ve Balkan Şampiyonlukları gibi başarılar gösteren bayanlarımız ve erkek sporcularımızda oldu. Biz pandemi döneminde çalışmalarımıza hep devam ettik. Alt yapı olarak bakıldığında Yıldız ve Minik Kategorisinde Türkiye ve Avrupa şampiyonası sağlayan gençlerimizi aralıksız hazırlıyoruz. Bu çocuklarımız üniversite hayatına gidince her yıl değişik ve özel branşlarda 20’ye yakın erkek çocuğumuz Türkiye ve Avrupa şampiyonlarında isimlerini geçiriyorlar” diye konuştu.