Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KUVEYT’Lİ TURİZMCİLER ÜNYE’DE

KUVEYT’Lİ TURİZMCİLER ÜNYE’DE
01 Eylül 2021 - 14:41

Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, Kuveyt Seyahat Acente Sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ve Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlandı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın DOKA’dan aldığı destekle hayata geçen 100 bin liralık Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında 40 tur operatörünün 2021 yılı ekim ayında Ünye’de ağırlanmasının ardından; proje kapsamında bölgeyi keşfeden acenteler turlar düzenlemeye başladı.

Bu kapsamda Ünye’ye gelen tur acenteleri ÜTSO’yu ziyaret etti. ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, Kuveyt Seyahat Acente sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ve Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç’a ev sahipliği yaptı.

“TURİZMDE ÜNYE’MİZİ VE BÖLGEMİZİ İYİ DEĞERLENDİRİN”

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, turizm sezonunda Ordu’yu ve Ünye’yi tercih eden turizm acentelerine teşekkür ederek, “Ordu’ya Kuveyt’ten gelen 3 tur acentesi, şu ana kadar Ünye’de 150 geceleme satışında bulundular. 3 -4 gün burada konakladılar. Yaklaşık 10 tane daha turları var. Bölgemizi Ünye’yi tercih ettikleri için çok teşekkür ederiz. Tur acentelerine sesleniyoruz; turizmde Ünye’mizi ve bölgemizi iyi değerlendirin, turistik güzel yerlerimiz var. İlçe turizmini ileri taşımak için yatırımcılara çağrı yaparak, “Yerel ürünleri ön plana çıkartmalıyız. Yatak sayılarında sıkıntılarımız var, yatak sayısını arttırmalıyız. Buradan yatırımcılara tekrar seslenelim Ünye bölgesini iyi düşünsünler. İyi yatırım yapılacak yerlerimiz var. Kırsalda var, deniz kenarında var. Bunları değerlendirmeli.” diye konuştu.

“ÖZELLİKLE ORTA DOĞU KÖRFEZ ÜLKELERİNİN ARAYIP DA BULAMADIĞI BÖLGELER”

Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, Ünye başta olmak üzere Ordu ilinin özellikle Orta Doğu Körfez ülkelerinin tercih ettiği bir turizm yapısına sahip olduğunu belirterek, “Gelme sevdamız Türkiye sevdası, Ünye’yi tanıtmak. Programı Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç arkadaşımız hazırladı, 40 tane acente olarak geldik. Güzel, bakir bir bölge, turizmcinin arayıp da bulamadığı yerler var. Özellikle Orta Doğu Körfez Ülkelerinin arayıp da bulamadığı bölgeler.

“ALT YAPI VE TANITIM OLDUKCA ZAYIF”

Maalesef tanıtım zayıf, altyapı zayıf, bazı altyapıların yapılması lazım. Bir ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Gülerle sohbet edildi. En başta bir alışveriş merkezi yapılmalı. Çünkü burada otelde tutamıyoruz turistleri, muhakkak alışveriş yapması lazım. Alışveriş yapabilmesi için de Samsun’u tercih ediyoruz. Çünkü burada fazla alışveriş yapabilecekleri yer yok.” Dedi.

“DİL PROBLEMİ VAR, ANLAŞMA KONUSUNDA SORUN YAŞIYORUZ”

Kuveyt Seyahat Acente sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ise şunları söyledi:

“İlçeniz gayet güzel, insanlarda sevecen ve samimiler, yardımseverler ve cömertler. Her şey güzel. Ufak bir sorun var. O da dil problemi. Anlaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. En azından turistlik tesislerde dilimizi bilen, bizi anlayan, bizimle irtibatta olabilecek birileri olursa İngilizce veya Arapça çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Grup ile geldik, ziyaret ettik ama bu daha sonra münferit turlara dönebilir. İlerisi için daha iyi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç da bölgede turizm hareketliliğinden bu bölgenin bir hemşerisi olarak mutlu olduğunu ifade etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-