Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KURTULMUŞ’TAN ANKET AÇIKLAMASI

KURTULMUŞ’TAN ANKET AÇIKLAMASI
09 Eylül 2021 - 17:33

2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi araştırma firmaları neredeyse her gün kamuoyuyla yeni bir anket sonucu paylaşırken, ortaya çıkan neticeler Türkiye’nin gündemini belirlemeye devam ediyor.

Bir programa konuk olan ve gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş da ellerindeki son seçim anketleriyle ilgili ses getirecek değerlendirmelerde bulundu.

“AK PARTİ, TÜRKİYE’NİN TÜM BÖLGELERİNDE BİRİNCİ PARTİ OLMAYA DEVAM EDİYOR”

“AK Parti olarak son dönemde yaptırdığınız bir anket var mı?” sorusuna yanıt veren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş;

“Sadece bizim yaptırdığımız anketler değil, kamuoyunda şu ana kadar yapılan anketlerin tamamında AK Parti açık ara birinci partidir. Yani ikinci sırada olan CHP ile arasında çok büyük bir fark, büyük bir makas vardır. Dolayısıyla AK Parti sadece genel olarak değil bütün yaş grupları içerisinde de birinci parti olmaya devam ediyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinde de birinci parti olmaya devam ediyor. Şimdi bu 19 yıllık bir iktidardan sonra milletimizin AK Parti’ye güvendiğinin, AK Parti’yi iktidarın tek alternatifi olarak gördüğünün açık bir göstergesidir. Hatta eleştiren vatandaşlarımıza bile sorduğumuzda ‘Şunları şunları eleştiriyorsunuz, peki kim yapsın?’ dediğimizde yine ‘Bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapar, AK Parti yapar’ şeklinde bir tercih belirtiyor” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-