Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KULABELOĞLU,VELİLERİN MERAK ETTİĞİ SORUYU CEVAPLADI

KULABELOĞLU,VELİLERİN MERAK ETTİĞİ SORUYU CEVAPLADI
08 Şubat 2021 - 1:08

Uzaktan eğitim sürecinde velilerin dert yandığı özel okul ücretlerini, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulabeloğlu değerlendirdi.

Pandemi sürecinin başlamasıyla uzaktan eğitim süreci de başlarken özel okullarda eğitim ücretleri velilerin sitem ettiği bir konu oldu. Yüz yüze eğitimde alınan ücretin uzaktan eğitimde de alınması noktasında da fikir ayrılıkları oluşurken, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulabeloğlu yüz yüze eğitimle uzaktan eğitim arasında giderler açısından %2’lik bir fark olduğunu ifade ederken şunları kaydetti;

“Özel okul olarak bizim bütçemizde çok fazla bir değişiklik olmadı. Biz okul olarak öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz yüz yüze eğitimde göstermiş olduğu performansın aynısını hatta bazı alanlarda daha fazlasını gösteriyorlar. Aynı öğretmen kadrosu ve binalarda, eğitim öğretime devam etmekteyiz.

Yüz yüze eğitim olmadığı için elektriğin, suyun ve ısıtmasının az tüketilmesinden dolayı bütçenin %2 veya %3’ü olarak değişiyor.

Ödeme konusunda farklılık yok zaten olmaması da gerekir. Devletimiz vatandaşa sunduğu eğitimi aynı şekilde yapmak zorunda, milli eğitim bakanlığı da uzaktan yapılan hibrit ve yüz yüze eğitimin çaba, süreç, içerik ve sonuç olarak eşdeğer olduğunu beyan ediyor. Mali olarak okullara yapılan ödemenin okulların hakkını verdiğini söylemek gerekir.

Uğur okullarının velileri öğrencilerimizi takip etmektedir. Öğretmenlerimiz senkron ve asenkron bir şekilde bizim dijital platformlarımızda öğrencilere çok yoğun şekilde eğitim verdiklerini görüyorlar.

Çocuklara uzaktan eğitimde bile yoklama alınıyor, öğrencinin interaktif bir şekilde derse katılıp katılmadığı takip ediliyor, bunun gibi birçok uygulama yapılıyor. Tek farkı öğrenci fiziksel olarak öğrenci ve öğretmen sınıfta değil, sadece sanal bir sınıfta onun dışında her şey aynı devam etmekte.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-