Küçük kızı kurtaran bankacı selde can verdi

Reklam
Reklamı Gizle

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde Akkuşlu anne, eşi ve çocukları sele kapıldıkları sırada, ailenin küçük kızı Elif’i kurtaran bankacı Ertuğrul Sevik daha sonra sele kapılarak hayatını kaybetti.

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde içleri yakan trajik vaka… İstanbul Esenyurt Belediyesi’nde zabıta memuru olarak çalışan Murat Özdemir (40) ile Akkuşlu eşi Sermin  (30), kızları Sudenaz (13) ve Elif Özdemir’in (3) memleketleri Kastamonu’nun İnebolu ilçesine giderken Küre ilçesi yakınlarında  İkiçay köprüsü üzerinde sele yakalandığı ortaya çıktı.

Ailenin yardımına ise yine aynı yolda mahsur kalan bankaya ait para nakil aracında görevli Ertuğrul Sevik yetişti ve ailenin küçük kızı Elif’in kurtulmasını sağladı. Ertuğrul Sevik’in, yardım için tekrar geri döndüğünde ise Özdemir ailesinin diğer fertleriyle birlikte sele kapıldığı ortaya çıktı. Ertuğrul  Sevik te bu sırada sele kapılarak gözlerden kayboldu.

AFAD tarafından yapılan arama kurtarma çalışmalarında Murat, Sermin ve Sudenaz Özdemir ile Elif’i kurtaran Ertuğul Sevik’in cansız bedenine ulaşıldı.