KUAFÖRLERDEN “KİŞİSEL EŞYALARINIZI GETİRİN” UYARISI

Reklam
Reklamı Gizle

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süre kapalı kalan ve 11 Mayıs’ta açılan kuaför ile berber salonlarında randevulu şekilde tedbirlere uyularak hizmete başlandı.

Ünye’de hizmet veren Ekol Kuaför İşletmecisi Alaaddin Gümüş, kuaför ve berber salonlarında sosyal mesafe kuralına uyularak, müşterilerin saç kesme, boyama gibi işlemlerinin yapıldığını ifade etti.

Bu süreçte virüsün yayılmaması için salonlarda hijyene dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Ekol Kuaför İşletmecisi Alaaddin Gümüş yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Kuaförler olarak yaşadığımız en büyük sıkıntı, Pandemi sürecinin uzun sürmesi ile alakalı maddi güçlüklerdir.Müşterilerimiz bu sürece alışmakta zorlanmalarına rağmen ilerleyen zamanlarda randevu sistemi uygulamasının getirilmesiyle sürece daha kolay uyum sağladılar.

Pandemiyle birlikte temizlik alışkanlığına daha çok önem vermeye başladık. Bu alışkanlığı kazanmamızla birlikte, müşterilerin önceki dönemlere nazaran grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarının azaldığını gördük. İş yerlerinin kapatılması kesin bir çözüm değil, steril ortamda bile insanlar hastalanabiliyor. Hijyene daha fazla önem vermeliyiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz. Gelen müşterilerimizin özellikle kişisel eşyalarını getirmelerini bekliyoruz.” Dedi.