Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KOYUNCULUK HİBESİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLANDI

KOYUNCULUK HİBESİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLANDI
15 Eylül 2021 - 23:38

Ordu İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Projesi ( DOKAP) Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı işbirliği kapsamında Koyunculuk Altyapısının geliştirilmesi için Hibe desteği başvuruları başladı.

13 Eylül 2021 pazartesi günü başlayan Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde uygulanmakta olan Ordu İlinde Koyunculuk Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında koyun ayak banyosu, solar enerji üretim sistemi ve konteyner baraka alımına yönelik %70 hibe desteği sağlanacak. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekiyor.

1.Başvuru başlangıç tarihi (13.09.2021) itibariyle en az 1 yıldır aktif olan işletmeler uygun başvuru sahibi olarak değerlendirilecektir.

  1. Hayvancılık işletmesi (koyun varlığı) pasif olan işletmeler uygun başvuru sahibi olarak değerlendirilmeyecektir.
  2. En az 100 baş hayvan varlığı olan işletmeler projeden faydalanabilecektir.
  3. Konteynır baraka desteğinden faydalanabilmek için kendi kullanımına tahsis edilmiş mera varlığı olmalıdır.
  4. Bir faydalanıcı her 3 destekten de faydalanabilecektir. Proje uygulama ve değerlendirme komisyonu bir veya birden fazla konuda hibe desteği vermeye veya başvuruyu reddetmeye yetkilidir.
  5. 13.09.2021 tarihi itibariyle hayvan varlığını gösterir işletme tescil belgeleri de başvuru belgesinin ekinde yer alacaktır. Başvuru tarihi itibariyle aktif duruma getirilen işletmeler, yeterli sayıya ulaşmak için hayvan kaydedilen işletmeler veya devir yapılan işletmeler projeden faydalanamayacaktır.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-