KOBİLERE DESTEK PAKETİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ndan yapılan açıklama şöyle;

T.C.ZİRAAT BANKASI , HALKBANK ve VAKIFBANK tarafından yapılan ortak açıklamaya göre ;
KOBİ’lere yönelik 100 bin TL’ye kadar MİKRO İŞLETMELER DESTEK PAKETİ hayata geçirilmiştir.
Mikro İşletmeler Destek Paketi ile KOBİ’lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere temel maliyetlerinin karşılanması, böylelikle finansman ihtiyaçlarına yönelik nakit desteği sağlanarak tedarikçileri ile aralarındaki nakit akışının korunması hedeflenmiştir.
Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı olarak, 48 aya kadar vadeyle yıllık %11,5 faiz oranıyla kullandırılacak krediden, cirosu 3 milyon TL’ye kadar olan firmalar yararlanabilecektir.
1 milyon TL’nin altında ciroya ulaşan işletmelere 50 bin TL’ye kadar limit açılan kredide, 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmelerin azami kredi limiti 100 bin TL olacaktır.
Bu amaçla firmaların kredi limitinin %10’u nakit olarak kullanıma açılacak, en az %90’lık kısmı ise işletme giderlerinin finansmanı amacı ile 3.kişilere ve satıcılara havale-eft, kurumsal kart üzerinden ödenecektir.
Mikro İşletmeler Destek Paketi kapsamında Nakit İşletme Kredisi’nin yanı sıra firmalar, kurumsal kart, doğrudan borçlandırma sistemi, tedarik zinciri finansmanı mal alımına yönelik teminat mektubu, güvenceli çek, nakit çekimine kapalı kredili mevduat hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullandırılabilecektir.
Tüm Üyelerimizin Bilgisine Sunulur.
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası – ÜTSO Başkanı İrfan Akar ve meclis Başkanı Tuncay Sağlam