KIZILAY’DAN YANGINZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Reklam
Reklamı Gizle

Türk Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde meydana gelen orman yangın alanlarında çalışma yürüten ekiplere ve mağdur olan vatandaşlara ulaştırmak üzere yardım kampanyası düzenledi.

Öncelikli olarak yanmaz eldiven, yanmaz ayakkabı, yanmaz çorap, el feneri, kafa feneri, yanık kremi, göz damlası, baret, pil, gaz maskesi, yangın tüpü, erkek iç çamaşırına (beyaz olmayacak) ihtiyaç olduğunu hatırlatan Türk Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Kol, yardımların Türk Kızılay’ının 15 Temmuz Meydanındaki Ünye Şubesine getirilmesini istedi.

Türk Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Kol yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti;

“Türk Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları olarak orman yangınları ile mücadele kapsamında Orman yangını bölgelerinde çalışma yürüten ekiplere ve mağdur olan vatandaşlara ulaştırmak üzere yardım kampanyası düzenliyoruz. Ülkemiz şuanda orman yangınları ile mücadele etmekte. Türk Kızılayı bu konuda yardım kampanyaları açtı. Biz de Ünye’de kampanya yürütüyoruz.

HALKIMIZI MUCİZENİN PARÇASI OLMAYA DAVET EDİYORUZ  

Ormanlarımız yanmasın, hayvanlarımız ölmesin. Yürekleri yakan felaketler varsa yangınları söndürecek mucizeler vardır. Biz halkımızı mucizenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.” Dedi.