Kızılay’dan Miniklere Ziyaret

Reklam
Reklamı Gizle

Kızılay Kadın Kolları tarafından Ünye’de faaliyet gösteren Şeker Kreşinde bulunan miniklere etkinlik düzenlendi.
Kızılay’ın kuruluş yıl dönümü kapsamında Ünye’de miniklerle bir araya gelen Ünye Kızılay Şubesi Kadın Kolları tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Çeşitli hediyelerinde verildiği programda Kadın Kolları Başkanı Zeynep Gürel, çocuklara Kızılay’ın önemini anlattı.
Yapılan etkinlik sonunda konuşan Kreş Müdürü Şeker Kılıç,” Kızılay Haftası dolayısıyla okulumuza Ünye Kızılay’ı tarafından ziyarette bulunuldu. Ben bu ziyaretten dolayı Kızılay Ünye Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler’e çok teşekkür ediyorum. Kızılay’ın ülkemiz ve Dünya’daki yardımlarını biliyoruz ve bu konuda çocuklarımızı da bilgilendirdiler. Bu ziyaretinizden dolayı biz ve çocuklarımız çok mutlu olduk. Kızılay’ın güzel çalışmalarının devamını diliyoruz” dedi.
Kuruluş yıl dönümü nedeniyle çocuklarla buluşmaya devam ettiklerini söyleyen Kızılay Kadın Kolları Başkanı Zeynep Gürel,” Ben öncelikle Şeker Hanıma bizi burada çok güzel ağırladığı ve çocuklara Kızılaycılığı öğretmemizi istediği için çok teşekkür ediyorum. Bu hafta boyunca Kızılaycılıkla ilgili birçok etkinlik yaptık. Bugünde Şeker Kreşinde çocuklarımızı sıkmadan, eğlenceli oyunlarla, küçük hediyelerle Kızılay’ın tarihçesindeki 7 temel ilkesinden bahsettik. İnşallah onlar da bu ilkeleri anlamışlardır ve geleceğin iyilik yapan nesilleri olarak bu yolda devam etmelerini istiyoruz” diye konuştu.
Yapılan etkinlik sonrası miniklere çeşitli hediyeler verildi.