KIZILAY’DA GENÇLER İŞ BAŞINDA

Reklam
Reklamı Gizle

Kızılay Ünye Şubesi Kadın kollarının ardından gençlik kollarında da oluşuma gidildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Genel Merkez tarafından 14 kişilik gençlik kollarının Başkanlığına Hakan Küçük getirildi.

Türk Kızılay’ı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçüoğlu yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Ünye İlçe Kızılay Teşkilatı tarihinde bugün ikinci bir ilk yaşıyoruz. Uzun zamandır kuramadığımız Gençlik Kollarını bugün kurmuş olduk. Kızılay Teşkilatı olarak Kadın Kollarından sonra bugünde Gençlik Kollarımızın ataması yapıldı. Gençlik Kolları Başkanımızı biraz sık dokuyup inceleyerek araştırdık. Hakan Küçük bu konularda tecrübesi olan bir arkadaşımızdır. Genel merkezimizin atanmasıyla 14 kişilik yönetim kurulu ile birlikte bugünden itibaren Kızılay’da hizmetlerine başlayacak. Gerçekten önemli bir işi gerçekleştirdik. Kızılay demek gönüllü bir hareket demektir. Kızılay’ın en önemli objesi kadınlar ve gençlerdir. Bildiğiniz gibi kadın kollarını kurmuştuk. Yaklaşık 2 sene önce kurduğumuz Kızılay’ı bu zamana kadar kendi çabalarımızla götürmüştük. Kadın Kollarımızın kuruluşu ile Kızılay’ımız bir ivme kazandı. Bugünden itibaren saha da gençlerimiz olacaktır. Gençlik teşkilatları Türk Kızılay’ında 1933 senesinde kuruldu. Gençlik teşkilatımızın çalışmalarının yanında gençleri Kızılay’a gönüllü yaparak gençlerimiz kazandıracağız. Gençlerimiz burada iyi bir vatandaş olmayı, ortak akılla hareket etmeyi, çözüm bulmayı ve Türk gençlerine yakışacak örf ve genelliklerine sahip her türlü hizmeti verecektir. Gençlik kapılarımız var burada eğitecekler. Tek eksiğimiz Üniversite de kulüptür. İnşallah bu pandemiden sonra üniversitemiz de açılırsa orada biz kulüp kuracağız. Bildiğiniz üzere bütün üniversiteler de Kızılay kulüpleri var. Bu iyilik hareketini tabandan herkese yayacağız. Ünye’miz için hayırlı olsun.” dedi.

Kızılay Ünye Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük ise “Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Biz de bu ilkeyi göz önünde bulundurarak Ünye’mizde yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ünye Kızılay Gençlik Kolları olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gece gündüz demeden kapılarını çalarak Kızılay Gençlik Kolları ruhunu sofralarına taşıyacağız. Aynı zamanda gençlerimizle birlik ve beraberlik içinde çeşitli aktiviteler gerçekleştireceğiz. Bize bu görevi layık gören büyüklerime teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki inanç sancıyı, Kızılay acıyı dindirir” dedi.