KIZILAY HAFTASI ÜNYE’DE YÜRÜYÜŞLE KUTLANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Kızılay Haftası kapsamında Ünye’de yürüyüş düzenlendi.

Kızılay Ünye  Şube Başkanlığı ev sahipliğinde yapılan yürüyüşe çok sayıda Kızılay gönüllüsü katıldı.

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası kutlamaları kapsamında Ünye sahili Hasanbaba mevkiinden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu burada yaptığı konuşmada, Kızılay’ın bu özel haftayı Türkiye’nin her yerinde ve yurt dışı temsilciliklerinde kutladığını söyledi.

Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı açıklamada;

“Her yıl kutlanmakta olan Kızılay haftamızı bu yıl yürüyüşle gerçekleştirdik. Türk Kızılay Haftası 1943 yılından bu yana kutlanmaktadır. 1941 yılında Bakanlar Kurulunun aldığı bir kararla özellik ve Cumhuriyet Bayramı kutlama haftasına denk getirilmiştir ve 1943 yılından bu zamana kadar kutlanmaktadır. Buradaki amaç Kızılay kültürünü özellikle çocuklara ve gençlere yani gelecek nesile tanıtmaktır.

Bildiğiniz üzere Kızılay 153 yaşında olan büyük bir kurumdur. Dünyanın en büyük yardım organizasyonlarının başında gelmektedir. Kızılayımız ve Kızılay mensupları dünyanın her tarafında bir iyilik elçisi olarak görev yapmaktadırlar. Kızılay kültürü içerisinde en büyük hedefi yardımlaşmadır. İnsan ızdırabını dindirmedir ve bu sadece gönüllülerle yapılmaktadır. Bizimde sene başında başlattığımız gönüllü olma programımız bütün sosyal medya üzerinden gönüllük.org hesabına girerek herkes gönüllü olabilir. Bu vesile ile 29 Ekim ve 4 Kasım arasındaki bu Kızılay haftamız hepimiz için kutlu olsun. Tüm Ünyeli hemşehrilerimize sesleniyorum, bu amiral gemisinde gelin sizde yer alın. Siz de bir iyilik elçisi olun, haftamız kutlu olsun.” Dedi.