Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KIRANLI ”FERRERO FİYAT DÜŞÜRME PEŞİNDE”

KIRANLI ”FERRERO FİYAT DÜŞÜRME PEŞİNDE”
23 Kasım 2019 - 1:51

İtalyan şirketi Ferrero’nun Türkiye’den fındık alımını durdurma kararı açıklamasının altında yatan, artan fındık fiyatları düşürmeye yönelik olduğunu düşünüyorum. Ferrero hazır Ülkemizden fındık almayı durdurmuşken birdaha almaması için gereğini yapmalıyız. Üreticimizin endişesi olmasın yeter ki üreticimiz fındığına baksın, Fındık ürünümüzün piyasası çoktur. Özellikle de Ordu-Giresun fındığımızın tadı başka ülkelerde üretilen fındıkta yoktur. Dış piyasada da iç piyasada da fındığımıza talep çoktur. Ferrero almıyor diye fındığımız sahipsiz kalmaz. Dünya beşten büyüktür diyerek bunu ıspateden  Cumhurbaşkanımız ve Tarım bakanımız ile Ordumuzun sesi Milletvekilimiz Sn. Enginyurt ve Ordu, Ünye Zıraat Odaları başanlarımızgerekli cevabı verecek, fındık üreticimizin kaygılarını giderecektir.

Hepimizin bildiği üzere Washington siyasi alanda önemi olan bir şehirdir ve küresel etkiye sahip olmuştur. Burada alınan kararlar tüm ülkeleri ilgilendirmektedir.Fındık üretiminde de ORDU Giresun illerimiz etkili olmalıdır. Bu sağlanmalıdır. Fındığın kaderini Ordu ve Giresun belirlemelidir.

Ordumuzda ya da uygun ilçelerimizde mutlaka fındık ürünümüz ile ilgili bir farklı imalathane yapılması için yatırımcılara sesleniyoruz, karlı bir yatırım ile kazanacağınızdan şüpheniz olmasın. Ordu’muzun bölgemizin kendi öz kaynakları kendimize de yeter, iç ve dış piyasaya da yetecek durumdadır.

Ordu BB başkanımız Sn. M.Hilmi Güler ‘in Baklava gününde THY menüsünde yer alan fıstıklı ve cevizli baklavanın yanında fındıklı baklavanın da yer alması önerisini yerinde ve anlamlı buluyoruz.Her kim olursa olsun memleketimizin kalkınması için ve birlikte toplumun yaşam standartlarının yükselmesi için hizmet etme gayretindeyse asla yalnız değildir.

Teknikerler Birliği Ordu Temsilcisi Musa Kıranlı,

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-