Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KİMSE GURBETE GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAK

KİMSE GURBETE GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAK
12 Ekim 2021 - 23:59

BAŞKAN GÜLER; DÜŞÜNEN ÜRETEN YARIŞAN ORDU’MUZDA 1.YARIYI  KOŞAR ADIMLARLA TAMAMLADIK. ŞİMDİ AYNI HEYECANLA 2.YARIYI TAMAMLAYACAĞIZ

Klasik belediyeciliğin dışında yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ettik.

Büyükşehir Belediye Meclisi Grup toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, göreve geldiğinde Ordu’da sevgiyi büyütmeye , sıra dışı bir kent ve il olmak için , düşünen ,üreten, yarışan bir Ordu hedeflediğini bunun için klasik belediyeciliğin dışında yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğini , bunu sadece Türkiye’de değil , Dünyaya da  göstereceğimizi belirterek ciddi bir hedef koymuştuk. Hamd olsun bu hedeflere kısa zamanda somut uygulamalarla ulaştık . 1. Yarıyı koşarak tamamladık, şimdi aynı heyecanla Ordumuzu da arkamıza alarak 2. Yarıyı tamamlayacağız dedi.

iş için gurbete çıkıp gurbet türküleri söylemek zorunda olmayan bir gençlik için çalışacağız dedik bunu başardık

Başkan Güler, Çok sevdiğim, kendi ilimde yapmam gerektiğine inandığım, huzurlu ve özgür bir ortamda , kenti ile gurur duyan , toprağı ve denizini kullanan, kışı da hayatına dahil edip Ordu’yu dört mevsim yaşayan, başkasına muhtaç olmayan , işsizliği ve ekonomik kalkınmayı başaran , özgüveni yüksek mutlu bir halk oluşturmak ve doğduğu yerde doyan, iş için gurbete çıkıp gurbet türküleri söylemek zorunda olmayan bir gençlik için çalışacağız dedik .Başkan Güler, bu değişim ve dönüşümü zihinlerde kazımak , istihdamı artırmak ,için Nitelikli tarım için ORTAR’ı, çağdaş turizm faaliyetleri için ORYAZ’ı, Enerji ve altyapı için OREN’i , yazılım ve teknoloji için ORYAZ’ı kurduklarını belirterek 4 şirketimiz çok büyük işlere imza attılar ,bugüne kadar yaptıklarımız Ordu  için çok kazanımlar elde ettik, bundan sonrada daha da büyüyerek , gençlerimizi istihdamın içine katarak yolumuza devam edeceğiz dedi.  

Ordu’nun ve dünyanın geleceğinin tarım, yazılım, enerji ve turizmdedir

Başkan Güler, Ordu’nun ve dünyanın geleceğinin tarım, yazılım, enerji ve turizm de olduğunu belirterek biz Ordu’da bunu başardık, geçtiğimiz hafta Gaziantep’te yapılan EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknoloji Fuarında Ordu’nun adından söz ettirdiğini ,TOB’ Başkanından , Büyükşehir Belediye Başkanlarına kadar çok kişiden tebrik telefonlarını aldığını belirterek Ordu fuarda , yazılım, AYKOME altyapısı,enerji ve sayaç konularında dikkat çektiğini belirten başkan Güler, Belediye Başkanlarına seslenerek  önümüzdeki ay İstanbul’da Ordu tanıtım günleri yapılacak , burada da klasik ürünleri tanıtmaktan ziyade,  uluslararası davetleri tetikleyecek ürün ve projelerle Ordu tanıtım günlerine katılmalıyız dedi.  

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-