KİBAR’DA SATMAYA BAŞLADI

Reklam
Reklamı Gizle

İyi Parti Fatsa İlçe Başkanı Av. Eda Doruk Çivici, Mado-Carrefoursa binasının Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar tarafından satışa çıkarılması için yetki istenmesine tepki gösterdi.

İyi Parti Fatsa İlçe Başkanı Çivici, şu açıklamayı yaptı: “Günaydın Fatsa! Cuma günü belediye meclisi olağanüstü toplanıyor. Ne için mi? Encümen satış ve devir yetkisi istiyor! Belediye Encümeni Fatsa Belediyemize ait eski belediye binası ve Mado-Carrefoursa’nın bulunduğu taşınmazlar için satış ve devir yetkisi istiyor. Bu 2 taşınmaz belediyemizin en kıymetli taşınmazları olup sadece eski belediye binasından aylık 100.000 TL kira geliri gelmektedir. Diğer taşınmazın manevi değeri bir yana şehir içinde 6600 metrekarelik bir alan olması sebebiyle değeri paha biçilemezdir. Hal böyle iken; Neden satılıyor mallarımız?

SATIŞ DIŞINDA BAŞKA YOL YOK MU?

Fatsa belediyesinin uzun yıllardır ödenmeyen SGK borçlarının yapılandırması sebebiyle yaklaşan toplu ödeme! Mevcut başkan halkı ve kamuoyunu bilgilendirmek zorundadır. Bu şekilde bir devir ya da satış yapılırsa bunu ne kendinize ne de bizlere açıklayamazsınız, eskilerden ne farkınız kalır? Uzun yıllardır var olan SGK borçlarının bugün ödenmek istenmesinin sebebi nedir? Bundan önce kimseyi rahatsız etmeyen bu borç için en kıymetli mallarımızı satmak fikri yerine başka çözümler bulunmaz mıydı?

BAŞKASI ALACAK MI?

Yaptığınız yapılandırmayı peşin ödeme değil de taksitli ödeme yapsaydınız satmak zorunda kalacak mıydık? Bu yetkiyi şimdi meclisten istiyorsunuz, yapılandırma yaparken de fikirlerini almadınız, şimdi milyonluk sorumluluk altına girecekler. Söz konusu mallarımızın hem satış hem devir yetkisini istiyorsunuz; satış ihale usulü olmayacak mı? Malları SGK’ya borç yerine devrettikten sonra başkası mı bu malları satın alacak? Bu borç kendi borcunuz olsa; yıllardır kenarda duran bir borç için en kıymetli malınızı satar mıydınız? Yoksa önce taşınır mallardan başlar, üretim yapar taksitler için kaynak mı oluştururdunuz?”