Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TELEVİZYONLARDA YER ALACAĞIZ

TELEVİZYONLARDA YER ALACAĞIZ
22 Mart 2021 - 23:28

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan TMVFL Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu kulüp hakkında bilgiler verdi.

Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu hakkında önemli bilgiler veren Kenan Gürsu konuşmasında şunları ifade etti;

“Şampiyona 16-23 Mayıs nasip olursa olacak. Ünye Veteranlar da nasip olursa Antalya’da olacak ve bu şampiyona 7 yıldır devam ediyor. Ligimiz Türkiye’nin her çapında olan bölgesel ligi olup, orda hak kazananlar Türkiye şampiyonasına geliyor. Bu sene biliyorsunuz pandemiden dolayı ligler olmadı. Sözleşmeli takımlarımızla beraber ligin şampiyonasını yapalım dedik. Çünkü geçen senenin üzerine şampiyonayı uygulayamadık. Uygulayamadığımız için bu sene Türkiye şampiyonasını direk Antalya’da yapacağız nasip olursa.

PANDEMİ SÜRECİNDE HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK

Biz Pandemi sürecinde sahalar açıldı ligler başlanacak denildi o konuda hazırlıklarımızı yapmıştık. Takımlarımızı da yapmıştık ama maalesef sahalar hala açılmadı. Kapalı spor salonları açık olduğu halde açık hava sporları neden açılmadı? Onu da bilmiyorum. Bu süreçte bile sahalarda futbolunu oynayamıyor sporunu yapamıyor. Pandemi sürecini şöyle değerlendirdik. Ben 20 gün önce Ordu’daydım kendimde Orduluyum. Ordu asığıyım, çünkü ben 16 yaşımda profesyonel olduktan sonra Ordu’dan çıktım.

ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

20-25 gün önce tüm bölgelerimiz ziyaret ettik. Doğu Anadolu iki gurubumuz var Doğu Anadolu’ya, Muşa, Erzincan, Kertik, Gümüşhane sonra Doğu Karadeniz’i ziyaret ettik. Orta Karadeniz bölgemizi ziyaret ettik. Ordu, Sinop, Ayancık vs. ilçeleri Samsun, Ünye daha sonrada Batı Karadeniz Bölgesini bu hafta ziyaret ettim. Tüm takımlarımızı ziyaret ettik. Şimdide nasip olursa Ege Bölgesini ziyaret edeceğiz şampiyonaya bu şekilde bir hazırlık yapacağız.

TELEVİZYONLARDA YER ALACAĞIZ

Zaten Ordu iki televizyondan da Türkiye Şampiyonası canlı yayınlanacak 3 tane finalimiz var. Böyle bir hazırlık yapıyoruz. Bizim camiamız yaklaşık 10000, sporcularımız 3000 kişi ama ailelerle beraber 10000 kişilik bir camiayız. Bizde birde şu durum var. Bu federasyon 7 sene önce kuruldu. Hiç kimse inanmıyordu. Bunu ben düşündüğümde hiç kimsenin inanmadığı kuruluş gerçekleşti. Bir Ordulu olarak Türkiye’de bunu başlatanda ben ve ekip arkadaşlarım, ama bu fikir şahsımdan çıkmıştı. Ordulular fazla bilmiyor bunu yani Ordudaki arkadaşlarım Murat Ülgen, Metin Kır diğer arkadaşlarım genelde biliyorlar bunları ama sporun içinde olan, Ordunun çoğu bilmez fazla tanıdıklarını zannetmiyorum.

HER CAMİADAN FUTBOLCUMUZ VAR

Bizim birde milli karmamız var. Ordu Büyükşehir Başkanımız Hilmi Güler bizi 4 gün orda ağırladı. Milli takımı, yurt dışı takımları Murat’ın çok büyük katkıları oldu.

Bizim federasyonumuz Türkiye mastırlar Veteranlar Futbol Federasyonu bu ismimiz Bakanlık kararıyla tescilli Mastırlar futbol ustaları Veteranlar futbolun emektarları yani eski profesyonel futbolcuları biz her ikisinin kavramını aldık. Eski futbolcular, doktor, kaymakamı ve savcısı olan var. Yani her kesimden insanlar var. Biz çok fazla sosyal yardımlarda bulunuyoruz sosyal sorumluluk projesi oldu bu konuda çok duyarlıyız. Biz böyle bir duyarlı bir camiayız.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-