KAZA KURŞUNUNA VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu’da, evinin balkonunda olduğu esnada başına saçma isabet eden doktor ağır yaralanmıştı.

Fatsa ilçesinde özel bir hastanede görevli olan kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Aksın Serarslan’ın, balkonda bulunduğu esnada başına saçma isabet etti. Olayın ardından aranan şüpheli şahıs yakalanarak tutuklandı.

Ordu Valiliği konu hakkında şu açıklamayı yayınladı;

“12 Aralık 2021 günü saat 14.20 sıralarında, Altınordu ilçemizin Kumbaşı Mahallesi 4. Sokak üzerinde meydana gelen “Taksirle Yaralama” olayı ile ilgili olarak; Aksın SERARSLAN isimli şahıs ikametinin balkonunda bulunduğu sırada baş kısmından silahla yaralanmış, kaldırıldığı hastanede ‘hayati tehlike vardır’ kaydıyla tedavi altına alınmıştır.

Olay yerinde ve çevresinde bahse konu silahın ateşlenebileceği yön ve yer tespiti ile alakalı teknik cihazla çalışmalar yapılmış, olay yerine kuş uçuşu yaklaşık 130 metre mesafede bahçe içerisinde 8 adet üzerinde Slug ibareli yeşil renkli boş tüfek kartuşu bulunmuştur.

Olayla ilgili yapılan çevre araştırmaları ve PTS kayıtlarının incelenmesi sonucu; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen L. A. isimli şahsın ikameti ve aracında yapılan aramada 1 adet Walter marka tüfek ve olay yerindeki boş kartuşlarla aynı kalibre, marka ve renkte çok sayıda fişek ele geçirilerek suç unsurlarına el konulmuştur. Şüpheli şahıs gözaltına alınmış, yapılan ilk görüşmede olay yerinde atış talimi yaptığını beyan etmiş olup, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.”