Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAMLAR COVİD DENETİMİNDE

KAYMAKAMLAR COVİD DENETİMİNDE
10 Kasım 2020 - 1:24

Fatsa’da ve Çaybaşı’ında COVİD-19 denetimleri yapıldı.

Denetimlere Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Çaybaşı Kaymakamı Furkan ÇAKIR bizzat katıldılar.

Denetimler sonrası Fatsa ve Çaybaşı Kaymakamlıklarından yapılan açıklama şöyle;

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran beraberinde Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya ve Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Salim Taşbaşı ile birlikte ilçemiz Pazartesi Pazarı’nda Koronavirüs tedbirleri denetiminde bulunarak, pazarcı esnafı ve vatandaşlarımıza maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çaybaşı İlçesinde COVİD-19 tedbirleri kapsamında 09 Kasım 2020 Denetimi Gerçekleştirildi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün ilgi yazısı doğrultusunda 09 Kasım 2020 tarihinde Kaymakamımız Sayın Furkan ÇAKIR, Başkanlığında İlçemiz denetim ekibi tarafından denetlenmiştir.

Denetimlerde kontrollü hayatla birlikte en önemli tedbirler olan maske, sosyal mesafe ve temizliğe vurgu yapıldı. Bu kapsamda İlçemiz İlküvez Mahallesindeki Market, Çay Bahçeleri, Pazar yerleri, Taksi durakları, Toplu taşıma araçları vb. yerler denetlendi.Daha sonra izilasyonda olan vatandaşlarımız evinde ziyaret edildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-