KAYMAKAMIN İLK MESAJI UMUTLANDIRDI

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu’nun Ünye ilçesinden Söke Kaymakamlığı görevine atanan Ümit Hüseyin Güney, görevine başladı.

Ümit Hüseyin Güney Sökelilere “gönül kapımız her daim açık” mesajını verirken, Boyabat, Pazar ve Ünyelilere kapattığı kapılar akıllara da gelmedi değil.

Daire amirleri ve müdürlerinin çiçekle karşıladığı Kaymakam Güney, daha sonra beraberindekilerle toplantı salonuna geçti. Kaymakam Güney, burada yaptığı konuşmada, “Son Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Aydın ili Söke ilçesine atanmış bulunmaktayım. Sizlere öncelikle Karadeniz’den, efeler diyarına getirdiğim selamı ileterek sözlerime başlıyorum. Söke ilçemiz tarihin değişik dönemlerinde çeşitli medeniyetlere ev sahibi yapmakla beraber özellikle Türk tarihinde eyalet merkezliği, sancak merkezliği gibi önemli yönetim birimlerine ev sahipliği yapmış, sizlerin de bildiği gibi son derece stratejik kavşak noktasında bulunan önemli bir ilçemizdir” dedi.

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Güney, “Yine Söke ilçemiz, doğasıyla, çalışkan insanlarıyla önemli işleri başarmış, güzel işlerle anılmış bir ilçemiz. Bizler de, sizlerle beraber yönetişim anlayışı içerisinde devlet mekanizmasının çarkını en güzel şekilde işleterek bundan önceki dönemlerde görev yapmış meslektaşlarımız, devlet adına kamu hizmeti adına ortaya koyduğu hizmetlerin üzerine bir şeyler koyarak imkanlar çerçevesinde şartları en iyi değerlendirerek, vatandaşlarımıza, halkımıza hizmet yarışında bulunacağız. Bu vesile ile benden önce, bizlerden önce ülkemizde görev yapmış tüm meslektaşlarıma ve kamu görevlilerine şükranlarımı sunuyorum. Bu bir bayrak yarışıdır, biz aldığımız bayrağı daha ilerilere, daha yükseklere taşıma noktasında hep bir çaba içerisinde olacağız. Yine çalışmalarımızda yürüteceğimiz hizmette önceliğimiz biraz önce de ifade ettiğim gibi devlet mekanizmasının işleyen çarklarını aksatmadan uyum içerisinde çalışmasına özen göstermek olacaktır” ifadelerini kullandı.

“GÖNÜL KAPIMIZ HER DAİM AÇIK”

Kaymakam Güney, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler ülkemizde, merkezi yönetimin taşra teşkilatının başı olarak gerek sizlerin kurumlar arasındaki yapmış olduğunuz iş ve işlemlerde yapılan ya da verilen hizmet ve yatırımlarda oluşabilecek aksaklıkları gidermek, sizlerin önünü açmak, yol göstermek öncelikli görevimizdir. Merkezi yönetimin taşra teşkilatı ve yerel yönetimler arasındaki, çalışmaların uyum içerisinde vatandaşın en yüksek menfaatinin faydasına olabileceği şekilde vatandaşlara yansıtmaktır.Yeri gelecek öğrettiklerimiz olacak, yeri gelecek öğrendiklerimiz olacak yeri gelecek önünüzü açacağız, yeri gelecek biraz bunu bekletelim dediğimiz konular olacak ama amaç ve maksat hep devletin vatandaşa en iyi hizmeti verebilmesidir. Bu vesileyle hem hizmetleri yürütürken hem görevimizi icra ederken Ege Bölgemizi, Söke’mizi, Aydın’ımızı tanımak. Kısa bir sürelik tecrübe neticesinde insanların son derece hoşgörülü mizaçlarının mutedil insanlarla uyumlu olduğunu memnuniyetle müşahede ettik. Biz öyle görüntü icabı kapı açma noktasında değiliz. Yani kapılar kapı sökülerek açılmaz. Gönül kapımızın açık olması lazımdır. İnsanların dertleriyle samimi olarak dertlenmektir, ilgilenmektir ve gönül kapısını onlara samimi olarak açabilmektir. Bizim gönül kapımız her daim açıktır.

Vatandaşlarımızın sizlerin kamu hizmeti noktasında yapabileceğimiz konularda her zaman yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz. Bizler hizmet anlayışı içerisinde takip edeceğimiz yol ve usul noktasında yine sizler de gerek kurum ziyaretlerimiz de gerek burada yapacağımız kurum içi ziyaretlerinde paylaşımlarımızı gerçekleştireceğiz. Ben tekrar Söke’mizi ve Söke halkını saygıyla muhabbetle selamlıyorum. İnşallah sizlerle beraber güzel bir çalışma dönemi ve süreci geçiririz. Aydın ilimiz Ege Bölgesi’nin incisidir. Dağlarından yağ, ovalarından bal akmaktadır. Aydın ilimiz Türk siyasetine çok önemli değerler kazandırmış yine mesleğimizin idolü diyebileceğimiz duayen meslektaşımız, meslek büyüğümüz rahmetli Recep Yazıcıoğlu, valimizin de meftun olduğu bir ilimiz, bu vesileyle rahmetli valimizi rahmetle anıyorum. Benim felsefem şudur. Ben memnun olmak için görev yapmam önemli olan görev yaptığım yerlerde yaşayan vatandaşlarımızın memnun olmaları için görev yaparım. Bizler bir kişiyiz, bir şekilde memnun oluruz. Söke halkı bizi bağrına basar ve Söke halkı memnun olur. İnşallah bunu başararak buradaki görevimiz bittiğinde buradan ayrılırken herkes memnun kalır.”