KAYMAKAM’DAN AKAR’A AĞIR HAKARET

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Ticaret ve sanayi odası Başkanı İrfan Akar arasındaki polemiğe kaymakam Güney ağır sözlerle devam etti.
Ünye kaymakamı Güney, Ticaret ve sanayi odası Başkanı Akar’a katıldığı bir programda kavgada söylenmeyecek sözler sarf etti.
Kaymakam ,Akar’ ucuzluk ve muhbirlikle suçladı.

Bilindiği gibi, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney her fırsatta iş adamlarından bağış adı altında para talep etmiş ve Ünye Ticaret ve sanayi odası Başkanı İrfan Akar , pandemiyi göstererek bu zoraki bağış taleplerine karşı çıkmıştı.

Bu polemiği bir adım öteye taşıyan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in kamuoyu önünde sarf ettiği sözler şöyle;

UCUZ VE MUHBİR

“Herkesin heyecanı ve hedefi olur. Ucuz kahramanlıklara gerek yok. Senin de seçimin ve  hedefin vardır. Onlar içinde kaymakamlık payda edilmez. Biz Yönetimi Kurulu Başkanı olmamıza rağmen, Yönetim Kurulu Başkanı sıfatını İlçe kaymakamlığımıza rağmen bir şeyi tam manasıyla neticelenmeden kamuoyunu söylemedik. Devlet ciddiyeti ile bu konuda toplantılarda karar aldık. Bazı şeyler tam netleşsin dedik. İnsanlarda böyle bir özellik var. Ünye’nin ve birçok yerde karşılaştığımız bu durum sürekli ben ben, biz olalım. Bu zihniyet ile Ünye’de OSB 40 yıl gecikmiş.

BUGÜNE KADAR NE YAPTIĞINIZI HERKES GÖRÜYOR

Bırakın Allah aşkına herkes her şeyi biliyor. Biz detay verecek değiliz ama burada konuşulacak şeyler değil. Siz onlarca kere daha toplantı da konuştuğumuz konuyu olgunlaştırmadan paylaşacaksınız. Bir kere Kaymakam olarak size bir cümle ve sitemde bulunmayacağız. Bütün programlarda ve bütün etkinlikler de hep beraber olacağız. Siz bir kere spontan gelişen bir konuda biz size genelleme yapıp bu çok ucuz. Kimin ne yaptığını herkes görüyor. Bugüne kadar kimin ne yaptığını bundan sonra ne yapacağını çok iyi görüyor. Ben o işlere karışacak değilim. Ben hiç bir şeye karışmam işimi yaparım ama her şeyin farkındayım. Karıştırılır ve nezaket sınırları zorlanırsa cevap veririm. Henüz cevap vermedim, vermemde. Bu kadar işi basitleştirmemek lazım. Herkesin hedefi var ama ulaşmak için hadi el ver dersin omzuna baskı uygulamazsın.” açıklamaların da bulundu.