Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAM IŞIK İLK ZİYARETİNİ YAPTI

KAYMAKAM IŞIK İLK ZİYARETİNİ YAPTI
06 Ekim 2021 - 16:35

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık Hamidiye Mahallesi Muhtarı Ömer Atik’i muhtarlık bürosunda ziyaret ederek mahalle ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Mahallede aile sağlık merkezi açılması ile ilgili bir çalışma başlatan Hamidiye Mahalle Muhtarı Ömer Atik’i ziyaret eden Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, aile sağlık merkezi çalışmalarının son durumu hakkında bilgi aldı.

Mahalle hakkında kısa bilgiler veren Muhtar Atik yaptığı basın açıklamasında; “Aile Sağlık Merkezimiz mahalle sınırlarımızın dışında. Fakat mahalle sakinleri sağlık merkezinin mahallemizde olmasını istiyor. Muhtarlık olarak biz de dilekçe ile gerekli makamlara başvurumuzu yaptık. Bakanlık 2 doktorumuzla birlikte mahallemizde aile sağlık merkezinin açılması kararı verdi. Bu konuda yerimizi de bulduk. Öncelikle Ünye Kaymakamımız Sayın Ayhan Işık’ı makamında ziyaret ettik ve mahallemize davet ettik. Kendileri de davetimiz cevap vererek mahallemize geldiler. Kendilerine ilgilendikleri ve alakadar oldukları için çok teşekkür ediyorum. Tahsis edilen binanın tadilatını yaptıktan sonra iki doktorumuz göreve başlayacak. Mahallemiz 4 binin üzerinde nüfusu olan bir mahalledir. Bu çalışmalarımızı inşallah 9-10 Kasım’da faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bu konuda tadilat çalışmalarımıza birkaç yerden destek verildi. Önce mahalle sakinlerimizden ve tüm Ünyelilerden bu konuda destek bekliyoruz. Kaymakamımıza verdiği destekler nedeniyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-