KAYIT DIŞI PARALAR NEDEN KAYIT ALTINA ALINMAYA BAŞLANDI?

Reklam
Reklamı Gizle

Bilindiği gibi Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanan ve meslekten ihraç edilen örgüt mensuplarının ailelerine para yardımında bulunulduğu devletin resmi kayıtlarında mevcuttur.

Bu kapsamda kripto Fetö’cülerin Fetö soruşturması suçundan tutuklanan ve meslekten ihraç edilen kişilerin ailelerine nakdi ve gıda yardımı yaptığı yönünde iddialar incelenmeye halen devam ediyor.

Bu kapsamda bazı kurum ve yetkililerin özellikle de eğitim camiasından döner sermaye adı altında elde edilen gelirlerin incelenmesi yönünde Cumhuriyet Savcıları yurt genelinde tahkikat başlattı gerçeği ortadayken Ordu’daki bazı iddiaların araştırılması gerekir.

Bilindiği gibi Ünye başta olmak üzere Ordu’daki eğitim irfan yuvalarında amaç dışı kiralama, düğün ve benzeri faaliyetlerle ticari gelirler elde edildiği, okul aile birliği ve döner sermaye adı altında gerçekleştirilen bu faaliyetlerin kontrolden yoksun şekilde devam ettiği iddiaları ile yetkilileri göreve davet eden DÜSOİŞ’in Ordu Valisi’ni ziyareti sonrası gelişen olaylardan sonra gözler bu okullara ve Fetö ilişkilerine çevrildi.

KAYIT DIŞI PARALAR NEREYE GİTTİ

Döner sermaye ve okul aile birliği adı altında bugüne kadar elden nakit alınan paraların, yapmış olduğumuz “Fetö ile iltisaklı müdür” haberinin ardından resmi banka kanadı yoluyla alınmaya başlandığı öğrenildi.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bugüne kadar yapılan yüzlerce düğün ve trilyonlarca gelirin haberimizin ardından elden değilde resmi kanallardan alınmaya başlanması ve okul müdürü İsa Ünel’in Fetö ile iltisaklı olması nedeniyle;

Okul salonunun düğünlerden bugüne kadar kazandığı paranın nereye harcandığı,

Bugüne kadar elden alınan paraların neden bugün itibariyle banka üzerinden resmi yolla alınmaya başlandığını,

Okullardaki finansal durumun bugüne kadar araştırılıp araştırılmadığı,

Kiralama ve düğün etkinlikleri yapan okul müdürlerinin Fetö ile bağlantılarının olup olmadığının araştırılıp araştırılmadığını,

Ve buradan sağlanan gelirlerin Fetö Terör Örgütüne aktarılıp aktarılmadığı yönündeki soru ve iddiaların bir an önce yetkili makamlar ve Türkiye Cumhuriyeti Başsavcıları tarafından araştırılıp incelenmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmesi elzemdir.