KASTAMONU’DAN ACI HABERİ GELDİ

Reklam
Reklamı Gizle

Geçtiğimiz hafta batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinde can kaybı 77’ye yükselirken, bir acı haberde Ordu’ya geldi. Ekipler, sel sularına kapılan Ordu Aybastılı Esma Gökçek’in cansız bedenine ulaştı.

AFAD’dan Batı Karadeniz’deki sel felaketine ilişkin son dakika yapılan açıklamada can kaybının arttığı ifade edildi. AFAD, meydana gelen sel felaketi nedeniyle Kastamonu’da 62, Sinop’ta 14 ve Bartın’da 1 olmak üzere can kaybının 77’ye yükseldiğini açıkladı. Kayıp ihbarı sayısı ise Sinop ve Kastamonu’da 47’ye yükseldi.

ORDU’YA ACI HABERİ GELDİ

Sel felaketinde bugün Ordu’nun Aybastı ilçesine de acı haber ulaştı. Aybastı’nın Armutlu Mahallesi nüfusuna kayıtlı 60 yaşındaki Esma Gökçek, yaz tatilini geçirmek için gittiği eşinin memleketi Kastamonu’da 11 Ağustos’ta meydana gelen sel kapılmıştı.

Günlerdir süren arama kurtarma çalışmaları sonucunda ekipler bugün Esma Gökçek’in cansız bedenine ulaştı. Esma Gökçek’in Salı günü İstanbul Bağcılar’da kılınacak cenaze namazından sonra burada son yolculuğuna uğurlanacağı bildirildi.