KASAPOĞLU ,AŞILAMADA Kİ BAŞARI HİKAYESİNİ ANLATTI

Reklam
Reklamı Gizle

Sağlık Müdürü  Dr.Mustafa Kasapoğlu’ndan  Sabah Gazetesine  açıklamalarda bulundu.

“Koronavirüsle mücadelenin en etkin yolu olan aşılamada Ordu ili yaptığı çalışmalar ile adeta büyük bir başarı hikâyesi yazıyor.” başlığıyla verilen haberde, İlimizin yüzde 82.3 ile aşılama oranı ile Türkiye birincisi olduğundan bahsedilerek Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun, “Ordu genelinde, tüm kamu ve özel hastanelerinde ve aile sağlığı merkezlerinde, ilçe sağlık müdürlükleri ve toplum sağlığı merkezlerinde aşılama çalışmaları yürütülmektedir. Aşılama çalışmaları başladığında, aşılamada, hedef nüfus bazında en çok aşı yapan il olmayı kendimize hedef olarak belirleyip,

Ordu’nun coğrafi yapısını da göz önünde bulundurarak bu hedefi gerçekleştirmeye yönelik önlemler almıştık. Bunu da başardık” dediği ve Sağlık hizmetinin bir ekip işi olduğunu belirttiğinden bahsedilerek, “Hangi önlemi alırsanız alın, sağlık sektöründe asıl olan insandır. Pandemi döneminin her anında, aşılama çalışmalarında, tedbirler konusunda yürütülen farkındalık çalışmalarında, filyasyon çalışmalarında, hastane hizmetlerinde, covid-19 acil servislerinde, yoğun bakımlarda, laboratuvar hizmetlerinde, temizlik hizmetlerinde, her alanda görev yapan herkesin bu başarıda ciddi bir emeği var.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü olarak öncelikle insanların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda, sahil bantlarında, mahalle ve köylerde mobil aşı hizmeti verdik. Üretimde devamlılığı sağlamak adına, şehrimizin göz bebeği sanayi kuruluşları ve fabrikalarda yerinde aşı hizmeti verdik. Yayla ve fındık sezonu başladığında, yaylalara ve fındık bahçelerine kadar giderek vatandaşlarımıza ulaştık ve aşıladık. Mevsimlik tarım işçileri ilimize gelir gelmez, aşı olmayanları tespit edip, aşıladık. Evde sağlık hizmetleri kapsamında evde bakımını üstlendiğimiz vatandaşlarımızı ikametlerinde aşıladık. Aşının önemine dair, sosyal medya, yerel ve ulusal basında farkındalık çalışmaları yaptık.” diye konuştuğu belirtildi.