“KAR BEKLERKEN ZAM YAĞDI”

Reklam
Reklamı Gizle

Türkiye 2022 yılına birçok alanda yüklü oranlarda zamların gelmesiyle uyandı.
Yeni yıl ile birlikte elektriğe, doğalgaza, benzin, LPG, motorine, trafik sigortalarına, vergi, ceza ve harçlar gibi birçok konuda gelen zamlar vatandaşa 2022’ye zam yağmuru ile girmesine neden oldu.

Ayrıca Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon oranları olan aylık yüzde 13,58, yıllık yüzde 36,08 oranlarının ardından, ocak ayında memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 27,47, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 25,47 oranında zam yapılacağı açıklandı.
Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun yeni yıla girerken yapılan yüksek oranlarda zamlar ve Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon oranları ile memur ve emekliye gelen zamlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2021 yılında yaşanılan sıkıntı sürecin 2022 yılında da yapılan zam yağmuru ile devam ettiğini belirten Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, Türkiye’nin acil bir değişime gitmesi gerektiğini ve güzel günlerin Deva Partisi ile gelecek olduğunu ifade etti.
Türkiye’de ekonomik anlamda büyük sorunlar yaşadığını ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ekonomi konusunda bilgilerine güvendiklerini de belirten Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, konuşmasında şunları söyledi;

2022 Yılına Zam Yağmuru İle Başladık

2021 yılında zor bir süreç geçirdik ve yaşantımızda ekonomi en önemli nokta oldu. Biz 2021’i geride bırakıp 2022 yılına girerken de zam yağmuruyla karşılaştık. Ak Parti’nin elektrik zammı bizi çarptı. 2022 yılının ilk gününde ekonomik olarak güzel bir Türkiye beklerken daha kötü duruma düştük. 1987-1988 yıllarında Dünya’da tarım ülkesi olarak kendini kendine yeten 7 ülkeden birisi iken, şu anda eşek samanı ithal eden duruma geldik. Saman, kepek fiyatları öyle duruma geldi ki köylü ürettiği ürünün bedelini karşılayamıyor.

Vatandaş Sıkıntı İçinde Yaşamaya Çalışıyor

Türkiye huzura erecek deniyor ancak bu kadar zamlara rağmen enflasyon oranına bağlı olarak %25’lik zam ortaya çıkarıyorsunuz. Biz bu oranı yaparken neyin baz alındığını merak ediyoruz. Elektriğe gelen zammı, doğalgaza gelen zammı, marketlerdeki ürünlere gelen zammı baz alıyor mu? Deva Partisi Genel Başkanımız Ali Babacan’ın ekonomik bilgisine sonsuz güvenimiz var. Türkiye’nin acilen bir değişime uğraması gerekmektedir. Bu ülkenin bu iktidarı bırakması lazım. İnsanlar artık ekonomist gibi sabah kalktıklarında ilk olarak dövize ve altına bakıyor. İnsanları bu sıkıntıdan kurtarmak gerekmektedir.
Çare Deva Partisinde

Bizler gülmeyi, umut etmeyi, ülkenin ve gençlerimizin geleceğini unuttuk. Nereye gittiğimizi kimse bilmiyor ama Ak Parti’nin bazı yetkili makamları zamlar geldiği gibi gider diyor. İnsanların artık bu zamlara sabrı kalmadı. Bundan dolayı çare bizde, çare Deva’dadır. Tüm halkımızı Deva’ya bekliyoruz” dedi.