Kadın Futbol Takımımız Kadroyu Tuttu

Reklam
Reklamı Gizle

30 Ocak’ta başlayacak TFF Kadınlar 2.Lig’de şampiyonluk mücadelesi verecek olan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımımız 3.Lig’de şampiyonluk elde ettiği kadrosunu büyük oranda korurken ihtiyaç duyduğu noktalara da transferler yaparak yeni sezonu beklemeye başladı.

Eylül ayında iki kez toplanarak futbolcularını kampa alan kadın futbol takımımız federasyonun Süper Lig kulüpleri ile başlattığı yeniden yapılanma konusu sonrası ortaya çıkan belirsizlik sürecinde önceliğini takım kadrosunu korumaya ve yapacağı transferleri gerçekleştirmeye verdi. Teknik Sorumlumuz Muhammet Kışla’nın raporu doğrultusunda mevcut oyuncularımızın üçü dışında Aleyna Meral, Buket Karadağ Buse Uçan, Ceren Konar, Ece Selen Terzioğlu, Gizem Yazıcı Makbule Kaplan, Nida Kılıç, Sevilay Duman Sevilay Yeşilot, kalecilerimiz Ebru Yancı ve Nurcan Yağcı ile tekrar sözleşme imzaladık. Takımımızın tecrübeli milli futbolcu Semanur Akbaş’ın ataması Bursa’ya yapıldığı için Bursa Soğanlı Gençlik Spor kulübüne, sol açık İrem Yılmaz ve stoper Damla Kurt’un ise Trabzonspor’a transferlerine onay verildi.

Transferler Takıma Güç Katacak

Kulüp başkanımız Hüseyin Gerçeker, başkan yardımcımız, kadın futbol şube sorumlumuz Deniz Benli ve Teknik Sorumlumuz Muhammet Kışla’nın ortak istişareleri sonucu Trabzon İdmanocağı’ndan sol açık, forvet Medine Bozali ve sağ bek oyuncusu Kardelen Günay, Orduspor 1967 kulübünden Esra Yılmaz ve Nisa Nur Yılmaz, Sinop Kuzey spordan savunma oyuncusu Selinay Çaybaşı transfer edilerek sözleşme imzalandı.
Kadın futbol takımımızın mutlak şampiyonluk hedefini gerçekleştirmek üzere golcü bir forvet ile kaliteli bir orta saha oyuncusu transferi konusunda görüşmeleri devam etmektedir. 30 Ocak’ta başlayacak lig öncesi takımımız en kısa sürede toplanarak ligin ilk maçına kadar Ünye’de çalışmalarına devam edecek. Diğer yandan alt yapıdan 4 oyuncumuz önümüzdeki günlerde lisans işlemleri yapılarak A Takım kadrosuna dahil edilecek.