JANDARMADAN KIRSALDA OPERASYONLARA DEVAM

Reklam
Reklamı Gizle

Terör örgütünün Karadeniz’e yerleşme ve bölgeyi kana bulama çabaları yıllardır devam ediyor. Bölgenin kırsalında yerleşmek için isteyen ve bölgede terör eylemleri yapmak hedefinde olan eli kanlı terör örgütüne güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarla fırsat verilmiyor.

 

Terör örgütü PKK’nın Karadeniz yapılanmasını tümden çökerten ve Jandarma teşkilatının Özel Kuvvetleri olarak bilinen Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Karadeniz’de 10 Milyonluk Kırmızı kategoride aranan Eren Bülbül’ün katilleri Mehmet Yakışır ile Barış Öner’in de aralarında bulunduğu 27 teröristi etkisiz hale getirdi. İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre Karadeniz’de bir tek terörist bile kalmadı.

 

Yine 2016 yılında Ordu’nun Mesudiye ile Sivas Koyulhisar ilçeleri sınır bölgesinde, kırsal alanda güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilmişti.

 

Ancak her ihtimale karşı tedbiri elden bırakmayan güvenlik güçleri, bölge kırsalında operasyon ve arama çalışmalarına yaz kış demeden sürdürüyor.

 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan paylaşımda Karadeniz’de terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği belirtilerek, “Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığımız tarafından gerçekleştirilen operasyonlarımız hız kesmeden devam ediyor.” denildi.