İYİLİK KAZANIYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Çaybaşı İlkuvez Mahallesi’nde yaklaşık bir buçuk yıl önce “İyilik Kazanacak” sloganı ile başlayan iyilik hareketi her geçen gün büyürken, ihtiyaç sahibi ailelere de ulaşmaya çalışıyor.

2020 yılında “İyilik Kazanacak” sloganı ile başlayan ve bu süreç içerisinde 22 haneye ulaşan yardım hareketi, mahallenin göz bebeği olmaya da devam ediyor. Çalışmalarında Ünye El Ele Derneği ile de koordineli çalışan ekip, özellikle İlküvez mahalle esnafından ve iş adamlarından aldıkları destekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar. Yola girdikleri günden bu yana yapılan faaliyetleri değerlendiren Mahalle sakini ve A52 TV Çaybaşı temsilcisi Cezmi Yavuz, yardım severlere teşekkür etti.

Toplamda 22 haneye ulaştıklarını söyleyen Cezmi Yavuz, İyilik Hareketi faaliyetlerini şu şekilde sıraladı;

“2 adet çamaşır makinesi, 1 adet buzdolabı, 6 adet koltuk takımı, 3 adet çekyat ve 5 adet halı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık.

Göksu İlküvez ve Taş Kesiği mahallelerinde bulunan öğrencilerimize toplamda  30 çift ayakkabı imkanı sağlandı. Yine maddi durumu iyi olmayan kardeşlerimize toplamda 9 çift ayakkabı ihtiyacı giderilmiş oldu.

Maddi durumu iyi olmayan bir öğrenci kardeşimize 1 adet ders çalışma masası, 1 adet tablet ve 1 adet baza ulaştırdık.

Yine maddi durumu iyi olmayan toplam 8 tane öğrencimizin okul ihtiyacı olan kırtasiye malzemeleri karşılandı. Erkek ve kız çocuklarımıza toplamda 8 çift ayakkabı ve oyuncak imkânı sağlandı.

Maddi durumu iyi olmayan 2 haneye ulaşarak toplamda 60 MT kare fanyast kalebodur taşı sağlandı. 32 MT kare 2 odaya laminart parke döşemesi yapıldı.2 tane evin boyası yapılarak toplamda 30 kg boya temin edildi. Toplamda 7 adet iç oda kapıları maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza ulaştırdık.

2020 yılında geçtiğimiz süre zarfında 4 tane evin tadilat onarım ve bakımları gerçekleşti. 2021 yılında toplamda 18 adet kuru gıda dağıtımı gerçekleştirdik.

Önümüzdeki günlerde ulaşamadığımız maddi durumu iyi olmayan kardeşlerimize ulaşacağız.

Bu pandemi sürecinde bizlere destek olan Ünye El Ele Derneğine özellikle İlküvez esnaflarına, iş adamlarımıza sosyal medya üzerinden destek veren tüm kardeşlerime yapmış olduğu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız güzel insanlar. İYİLİK KAZANACAK” dedi.