Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İYİ TARIMIN SONUÇLARI NEDİR?

İYİ TARIMIN SONUÇLARI NEDİR?
06 Temmuz 2021 - 0:56

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman iyi tarımla ilgili şuana kadar alınan verileri açıkladı.

Sarıkahraman A52 TV kameralarına yaptığı açıklamada;

“İyi tarım uygulamalarını biz bu yılbaşında bıraktık. İyi tarımla yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda o kadar güzel verimli sonuçlar elde ettik ki, mesela biz 80 kilodan bir adamın dönüm başı yerini alıp 200 kiloya kadar çıkarabildik. Üreticimizin bir kısmı birçoğu iyi tarım teşviklerini alma adına buna girdi ama biz her zaman şunun altını çizerek söyledik.

İyi tarım yaparken devletin vermiş olduğu teşviki hedef alın kendinize ama esas hedefiniz ziraat mühendislerinin temkinlerini baz alarak onların dediklerini yaparak verimi birim alanından çoğaltmaya yükseltmeye bakalım dedik ve biz bunu başardık gerçekten, 80 kilodan 90 kilodan dönüm başına verim aldık inanın 200 kiloya kadar çıkardık.

İyi tarımda teşvik 50 TL’den 40 liraya 40 liradan 20 liraya düşünce bu hükümet programıdır bu noktayı çok eleştirmiyorum. Biz hayatımızın her alanında tarımında iyisini yolda yürümenin bile iyisini yapmamız lazım o belki bir projeydi bakanlık böyle dedi bitirdi. Üreticimiz iyi tarımı kendisi yapmalı aslında, biz burada Ziraat mühendisi tarım danışmanı olan arkadaşlar çalıştırıyoruz. Örnek bahçelerimiz var.

Yaptığımız iyi çalışmalarla, dediğimizi yapan üreticilerimiz var. Türkiye’de zor bir coğrafyada yaşıyoruz, İnsan olarak söylüyorum bu coğrafyanın en zor ilçesi belki de bölgesi Ünye’dir. Ama binde bir kişi de olsa yapmış olduğumuz eğitimlerde bir kişi daha eğitebilirsek gerçekten seviniyoruz, eğitimlerimize de bu anlamda devam edeceğiz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-