İYİ PARTİLİ ÇIRAKLI MECLİŞİ NEDEN TERK ETTİ ?

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısında 7 maddeye gelindiğinde gerilim hat safhaya çıktı.

İyi Parti meclis üyesi Murat Çıraklı’nın bilgilendirme konuşmasına AK Parti meclis üyesi Nevzat Ege sert cevap verdi ve gerilim arttı.

Çıraklı salonu terk etti ve sıcağı sıcağına A52TV ekranlarına yaşananları anlattı.

Çıraklı,”Böyle bir gerilim olacağını kesinlikle düşünmüyordum bir sorunumuz varsa biz bunu değerlendiririz. Ve katkı sağlamak için meclis toplantılarında bulunuruz. Vatandaşlarımızdan özür diliyorum Murat Çıraklı neden böyle yaptı diye ön yargıda bulunmasınlar. Birkaç madde vardı ama ben gündem maddesine karşı çıktım Nevzat beyin araya girmesinden kaynaklandı. İki parselin birleşim konusu gündeme geldi yani yol ikiye katlanmış olacaktı. Orhan beyi tebrik ediyorum toplantılarını güzel bir şekilde yönetiyordu. Bu konu gündeme gelince dedik ki iki arsanın birleşmesi boyutu yok böyle bir yol uygun görülmüşse ara yol kalkmalı ve iki parselin sahibi görüşmeliydi. Bu konuda da belediyenin buraya bir bedel koyması lazımdı. Orhan beyde bunu başta açıklamadığı için ben bunu ifade etmeye çalıştım.

Daha sonra durum karıştı kaymakamlık onay vermeseydi bu olur mu diye soru sordum .Sorumun cevabını alamadan Nevzat bey siyasi donanımı olmasına rağmen kendisine yakışmayan bir tavır sergiledi. Ben Nevzat beyin konuşmasına kızmadım ben bu ak parti zihniyetine bağlı insanlara kızdım. Kendi bildikleri doğruyu kimse araştırmadan konuşmadan geçsin onlar böyle düşünüyor. Böyle bir algıyı ve mantığı benim kabul etmem söz konusu değil.

Ben olaya vakıfım kendimi ifade ediyorum dosyayı araştırdım, inceledim. Bu konuda tereddütlerim vardı bu yüzden hukuki boyutta telif işlemleri oluyor sıkıntı değil. Beni ilgilendiren iki konu var biri kaymakamlık binasının orada olması kaymakamın güvenliği ve lazım olup olmaması açısından, ikincisi ise o yolun birleşmesinden kaynaklanan yer kazanımı. Ben bu konuları sordum bir bilginiz var mı diye ama maalesef Ak parti meclis üyesi arkadaşlarımızın birçoğu kendi düşüncelerini hür bir şekilde ifade edemeyen, insanların dediği şeyleri kabul edip önümüze dosya getiren kişiler oluyor.

 Biz dönem dönem bazı dosyalara evet veriyoruz, ben toplantılara çağırıldım ama gitmedim. Çünkü toplantı yapılıyorsa fikir almak için yapılıyor. Ünye’yi birlikte yöneteceksek hani nerede? Bizde diyoruz ki madem böyle bir yaklaşımınız var doğrunun yanında yer alalım dememize rağmen maalesef her dosya geçti.

Bu yüzden iktidarla muhalefet arasında ortak noktada buluşamıyoruz .Bende bu nedenle katılmamın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum ve katılmıyorum.

Nevzat beyin tavırlarından bitse de gitsek gibi konuşmalarından dolayı tepki koydum. Sonuçta bizim sorunumuz var vatandaş için a’dan z’ye incelemek zorundayız. Olaylara vakıf olmadan karar verilmemesi gerekiyor, yetkili insanlarda yetki yok bilgin yoksa araştırıp öğrenmen gerekir. Benim kızdığım nokta şu iktidar partisine mensup kişilere anlayış tam olarak bu. Nevzat bey kendisinden başka kimse konuşmasın kimsenin bilgisi olmasın istiyor bu yüzden meclisi terk ettim”DEDİ..