Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İYİ PARTİLİ ÇIRAKLI BOMBALADI

İYİ PARTİLİ ÇIRAKLI BOMBALADI
14 Ocak 2021 - 1:13

İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı A52TV ekranlarından yayınlanan NET BAKIŞ programında bomba açıklamalarda bulundu.

YANLIŞ YAPMA LÜKSÜ YOK

İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı “Bir yerlere gelmiş kişilerin yaptığı doğrular noktasında yanlış yapma gibi lüksleri yok. Bu süre içeresinde ben muhalefet olarak bakmıyorum.Ben ortaya konulan proje yatırımlarına veya hizmete vatandaşlarımızdan olumlu yönde yansıması noktasında bir gayret varsa ben her türlü çabalamış bir insanım. Eksik gördüğüm noktalarda kimsenin bana bunları yaptırma şansı yok.

Ben şahsi olarak da vatandaşlarımıza yanlışı söyleyecek kapasitedeyim.

TAKAS KONUSUNDA TAVLI İLE KAVGA ETTİK

Bu konular gündeme geldiği zaman benim kızdığım takas noktasında epeyce kapıştık. Bilmeyenler için tekrar edeyim konu da şuydu, Ünye Belediyesinin idaresinde bulunan 15 Temmuz Meydanındaki iş yerlerinin Büyükşehir’e verilmesine karşıyım.Nasıl karşıyım? Büyükşehir Belediyesi kendinden istenilen her şeye karşılık başka birşey talep ediyor.

Sonuçta Büyükşehir’in Ünye’ye keyif bağışlamasını kabul etmediğimi ifadelerimde kullandım.

Ünye Belediye Başkanımızda ,takasın Büyükşehir ile ilişkilerde Ünye için iyi olacağından bahsetti ama ben katılmadım. Bu konuda da Başkan Tavlı ile mecliste bir tartışmamız oldu.

TAVLI YETERSİZ

Ben Sayın Tavlı’nın bu konuda biraz yetersiz kaldığını düşünüyorum. Sayın Tavlı Büyükşehir’e beklentilerini dile getirmiş olabilir ama ben sonuca bakarım.

Biz bu konuda Sayın Tavlı ile de sonra konuştuğumuzda bana neden toplantıya katılmadığımı sordu.

Bende fotoğraflar atıyorsunuz Ünye’yi beraber yönetiyoruz diye ama gerçek öyle değil dedim. Bizi katmayın dedim. Benim Belediye’de herhangi ne görevim var? Komisyonlarda yokum ve haliyle kararlar veriliyor. Ben bu kararları da mecliste Başkanımıza ifade ettim. Olumsuz kararlarda neden hemen geçiyor? Bende o zaman muhalefetin dinlenmediğini düşünüyorum.

O yüzden birlikte yönetmiyoruz siz yönetiyorsunuz diye bir konuşma yaptım.

BEN SİYASETTE ÇOĞU İNSANIN GÖREMEDİĞİ ŞEYLERİ GÖRÜYORUM.

Ben küçük olaylarla ilgilenmiyorum. Benim için mühim olan geçmişten atalarımızın bizlere emanet ettiği şeylerdir. Benim inanamadığım ve doğru karar vermediğim bir kararı kimse kabul ettiremez. Maalesef ki Ak Partide bu düşünce yok. Meclis üyesi arkadaşlarımda da maalesef ki bu hiç yok.

Benim bahsettiğim nokta şudur ki, vatandaşlarımız bize destek vermiş , bir sorumluluk vermiş ve bu sorumluluğun gereği olarak da vatandaşlarımız adına ,hür düşüncelerin söylenmesi gerek.

Ak Parti Meclis Üyesi arkadaşlarımızın da bunu yapamadığını söylüyorum.

BELEDİYE MECLİSİ, ESKİ MECLİSTEN ZAYIF

Önce ki meclis üyeleri arkadaşlarımızın özellikle teknik yönünde biraz daha konulara hâkim olduğu için bakış açısı çok farklıydı. Simdi ki meclis eski meclisten daha zayıf.

Bu nedenle belediye ile ilgili önemli kararlarda meclis üyesi arkadaşlar değil de başka görüşün hâkim olduğu kişiler hüküm veriyor.

Ben geçmiş dönemde de gördüğüm için meclis üyeleri arkadaşlarımızı da sürekli uyarıyorum. Unutmayın herkes 5 yıl sonra hesap veriyor diye.

ÇAMYAR’A BÜYÜK BAŞKAN DİYENLERDE VARDI

Ahmet Çamya’a büyük başkan diyenler Cuma namazından sonra iyi ki alındı dendi. Siz de o duruma düşmeyin. Bence ferdi ve orada ki birkaç kişinin menfaatleri için değil de 127 bin kişi için oy verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sadece Ak Parti için geçerli değil, Saadet Partisinde de aynısını görmeye başladık.

BİLMİŞLİK TASLAYANLAR ÜNYE’Yİ YANLIŞLIĞA SÜRÜKLÜYOR

Kendi içlerinde de ufak tefek sıkıntılarının olduklarını gördük ama Saadet Partisi ilçe teşkilatı biraz daha toparladılar. Benim maalesef ki siyasette en büyük beğenmediğim yönüde budur.

Biz insanların kişiliği, siyaseti ve adaletli davranış üzerine tercihlerde bulunmuyor. Kazanmayan insanlar siyasi kimlik ile bir yerlere geliyor. Bir şey bilmediği halde bilmişlik taslayan insanların bazen insanları yanlışa sürükleyebiliyor. Bu seferde sıkıntı ve sorunu Ünye yaşıyor.

Ben partimden oldukça memnunum ve iyiyi kötüyü ifade etmeye çalışıyorum. Bizim amacımız toplumsal olarak huzur ve refah sağlamak. Biz bunları geçmişte de gördük. Muhalefet olarak bir CHP ve İyi Parti var.

BUYURSUNLAR KARŞIMA GELSİNLER

Burası hak ve hukuk meydanı ise buyursunlar gelsinler. Buradan diğer siyasi partilere de seslenelim, gelsinler birlikte açık oturum toplantısı yapalım. Çıkmıyorlarsa da bizim söylediğimiz konulara bir şey demesinler diye düşünüyorum. Meclis üyeliğine çıkan insanlar kişisel menfaatlerine bakıp da kendilerini düşünüyorlarsa 127 bin kişinin hakkını yiyemezler.

Ben bir konuya inanarak imza atıyorsam, karşı fikirlerde düşünen vatandaşın önüne çıkar düşüncelerimi aktarırım. Ak parti mensup arkadaşlar çıkmazlar çünkü cesaret edemezler.

KAYMAKAMA’DA İŞ DÜŞÜYOR

Benim ortaya koyduğum ifadelerde bir eşitsizlik varsa buyursunlar gelsinler. Sayın kaymakama da buradan sesleniyorum, benim konuştuklarımda bir ifadesizlik varsa eğer gerekli yerlere görüşüp çaba sarf etmesi gerektiğini özellikle söylüyorum. Biz mecliste karar alıyoruz ama bu karar geçmiyor ki hemen, bizden sonra kaymakama gidiyor o onaylarsa oluyor”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-