İYİ PARTİ İL BAŞKANI ŞENTÜRK ”HALKIMIZA YALANLAR ANLATILIYOR”

Reklam
Reklamı Gizle

İyi parti il Başkanı Ekrem Şentürk Ünye’de A52TV kanalında yayınlanan programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.Başkan Şentürk ”Bizim tek bir gücümüz var çalışma azmimiz ve inancımızdır” ifadelerini kullandı ve medyadan ve hükümetten şikâyetçi oldu.

ÇAKIR İLE GURUR DUYDUK

Başkan Şentürk,”Sedat Peker’in Ünye mesajı siyasetin nereye geldiğini gösteriyor. Doğru noktada durduğu ,halkı doğru noktada bilgilendirdiği için o kadar baskılara boyun eğmeden, teklif edilen ranta da meyil etmeden, bu toplumu aydınlatmak ,gerçeği söylemek adına ,her türlü sıkıntıyı zulmü göze alarak yol yürüdüğü için halkımızın önünde Cihan Çakır kardeşimi tebrik ediyorum.

Ne yazık ki gerçekle halkın arası sürekli perdeli, halk gerçeği görmeyince akşam mevcut Türkiye’ye zulüm eden bu ülkeyi yanlış yöneten insanların düşünceleri sürekli toplumun başına kakıldı. Sürekli anlatıldı hani Nasrettin Hoca demiş ya köyün altında bir yalan konuştum öbür boşa çıktım ben de inandım.sürekli yalanlar anlatıldı gerçekler hep ötelendi gerçeklerin duyulmasın hep engellediler.

Bütün medya gücüyle engellediler, iktidar gücüyle engellediler ve yasal olmayan ya da örgütlerin gücü ile engellediler. Ne yazık ki burada Ünye’de de bu işin yaşandığını öğrenmiş olmak bizi bir taraftan üzdü bir taraftan da Ordu’nun kıymetli evladı Cihan Çakır kardeşimizin dik duruşu da bizi onure etti. Bu tür ilişkilerle bu ülkeyi bir yere götüremeyiz.

SAYIN CUMHURBAŞAKANI ARTIK PARTİSİNİ YÖNETEMİYOR

Artık yeter diyoruz, toplumda yeter diyor bize yeter diyoruz. Aldığınız yetkinin karşılıklı bir şekilde hizmet edin. Ama 20 yıl oldu ne yazık ki mümkün değil bize düşen tek bir görev var.Bir an önce bu iktidarı istirahate çekip yeniden Türkiye’yi bu ülkeyi seven hakikat ışığında bu ülkeyi muasır medeniyet seviyesine çıkaracak iyilerle beraber halkımızın desteğini bekliyoruz. Türkiye’ye maliyetleri her gün artıyor .Tüm halkımıza artıyor, bize artıyor ve ülkemize ağır gelmeye başladı. Artık Türkiye yönetilemiyor. Sayın Cumhurbaşkanı artık partisinİde yönetemiyor.

HALKLA DERTLEŞİYORUZ

Muhalefet sayın genel başkanımız iyi parti kurulduğundan bugüne hep halkla beraber ve bütün bu meseleleri biz halkla dertleşiyoruz. Bizim düşüncelerimizin olan ilişkilerimizin bu konuda bakış açımızın halka ulaşmasının önünü kesiyorlar sıkıntı burada .Bunu ne ile kesiyorlar sosyal medyayla, gazetelerle, televizyonlarla ve bizim mesela grup toplantılarımız oluyor grup toplantılarımızda 2-3 dakika veriyorlar vermiyorlar.

Sesimizi halka duyurmakta sıkıntı çektiğimiz için sayın genel başkanımız çalışkanlığıyla onunla övünüyoruz,samimiyeti ile övünüyoruz. Anadolu’ya çıkarak birebir insanların ayağına giderek bu meseleleri anlatmaya çalışıyoruz. Biz bu konudaki mesuliyetimizi biliyoruz. Ama bizim basın gücümüz yok.

TEK GÜCÜMÜZ AZMİMİZ

Bizim tek bir gücümüz var çalışma azmimiz ve inancımızdır. Biz halkın ayağına giderek bire bir dokunarak insanlara bunları bire bir anlatarak bu konuda halkımızın mutlaka aydınlatacağız. Bizim bu çabamız mutlaka var. Bir miktar işin derinliğine doğru dokunduğumuz da yarın kapınıza hemen bir savcı gelir. Biz bunun için halkın ayağına giderek yüz yüze buluşarak ve tartışarak Türkiye’yi güzel yarınlara taşımak için destek istiyoruz.

3 ŞEY YERE BIRAKILMAZ

Başımdan geçen bir anımı anlatmak istiyorum. Ordu’da bir devlet hastanemizin kapının önünde bir pano vardı. Bayrağımızın ay ve yıldızı yere düşmüş bayrak da yerde düzensiz bir şekilde duruyordu. Yerine de sağlık bakanlığının logosu duruyordu. Bende sosyal medya basınına da dedim ki” bayrak yere atılmış yanlış, ay yıldız yere atılmış yanlış ve düzensiz bir şekilde atılmış bu da yanlış. Acaba Türk bayrağına karşı bir husumetiniz mi var? Bu konuda toplumu aydınlatın “dedim.

Bayrağa olan hassasiyetimiz için sordum. Adamlar bizi cimere yazmış. Böyle diyerek devlet hastanesinin itibarını zedeledi diye yazmışlar. Savcı bu nedenle ifadeye çağırdı. Ben söylüyorum eğer bayrak sökülecekse ay ve yıldız logosu yere bırakılmaz. Biz biliriz ki bu üç şeyi göbek altı bırakmayız. Bunlar bir yediğimiz ekmek, iki bayrak ve üçüncü ise Kuran’ı Kerim’i bırakmayız.

BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ

Bu ülkede zaten bayrak ve TC düşmanı haddinden fazla çoğaldı. Ben halkın değerini ve hürriyetin sembolünü bayrağın ve ay yıldızının niye yere atıldığını her zaman soracağım ve söyleyeceğim. Bunu sormak suç ise biz suçu yapmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz bir insanın itibarsızlaştırılması değil. Çünkü biz bu Ülkeyi seviyoruz. Biz bu ülkenin güçlü olması için bedel ödüyoruz.

DEVLETİ YÖNETENLER ÖRGÜTLE İÇ İÇE

Biz hep diyoruz, siyaset, sivil toplum kuruluşları, derneklerin tamamı kabul hizmeti görmesi lazım. Sosyal medya ve basın Türkiye’de hakikati ve yaşananları olduğu gibi halka anlatmış olsa Türkiye’de bu günlere gelebilir miydik? Sedat Peker’lerin bu ülkeye kök salması mümkün müydü? Bu mümkün değil. Her bir Türk vatandaşının bu konuda duyarlı olması sağlayacaktır. Geldiğimiz noktada Devleti yönetenler ve devletin yandaşları yani Türkiye’de yer altı örgütleriyle iç içe yürüdüğünü biz zaten görüyoruz. Bunu inkâr etmeye de gerek yok. Aralarında kavga çıkınca bizzat yaşatanlar itiraf etmeye başladı. Bunun son bulmasını istiyoruz. Sosyal medyada izleniyor.

ADALET DEVREYE GİRMELİ

Demek ki insanlar da bunu da öğrenmek istiyor ama devleti yönetenler susuyor. En basit olaylar da ses çıkaranlar şimdi kardeşim yok böyle bir şey niye demiyorlar?

Biz istiyoruz ki bu yapılanlar doğru mu? Değil mi? Öğrenmek istiyoruz. Sedat Peker’in bu ülkede yer altı mafyası olduğunu yazdı çizdi. Ama demiyorlar ki burada bu eksikti bu bilgi doğru demiyorlar. Bunun Türkiye Millet Meclisi’nin araştırma Komisyonu kurarak araştırılması lazım. Adaletin devreye girmesi gerekiyor.”dedi

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ