İSTİKLAL GAZİSİ TOPÇUOĞLU AHMET ARGAN MEZARI BAŞINDA YAD EDİLDİ

Reklam
Reklamı Gizle

19 Eylül Gaziler günü vesilesiyle İlçemiz Pınarbaşı Mahalle kabristanlığında İstiklâl Harbi Gazisi Topçuoğlu Ahmet Argan’ın kabrini Ünye Kaymakamımız Sn. Ayhan Işık, Garnizon komutanımız Yarbay Sn. Bünyamin Dönmez, Ünye Cumhuriyet Başsavcımız Sn. Mesut Pektaş, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Tavlı, İlçe Emniyet Müdür vekili Başkomiser Sn. Cesur Öner ve protokol mensuplarımız ile birlikte ziyaret ederek dualarla yâd ettiler.


Vatan uğruna can veren tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin “Gaziler Günü’nü” kutluyor, sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

İSTİKLAL GAZİSİ
TOPÇUOĞLU AHMET ARGAN

Hicri 1306 yılında doğmuş 30.10.1971 yılında vefat etmiştir. 12 yıl bilfiil askerlik yapmıştır. Bu görevi esnasında İstanbul Selimiye Kışlasından Batı cephesine sevk edilmiştir. Kurtuluş savaşının önemli dönüm noktalarından kabul edilen ve Türk ordusunun çelikten bir kale gibi düşmanın karşısına çıktığı SAKARYA OVASINDA, HAYMANA OVASINDA, TAVŞANLI VE KIRGIZ cephelerinde gece gündüz, yağmur çamur demeden düşmanla, şecaatle savaşmıştır.
Sakarya’da şarapnel parçasıyla sırtından yaralanmış, sırtı sarılı, yaralı vaziyette çetin mücadeleye devam etmiştir.
Daha sonra İSTİKLAL MADALYASI ile taltif edilmiş, gazilik maaşı bağlanmıştır. Bir erkek dört kız babası olan; Bu karakaşlı, mavi gözlü, hak aşığı, vatan sevdalısı, İSTİKLAL GAZİSİ TOPÇUOĞLU AHMET ARGAN’a ve bizlere bu toprakları vatan kılan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimize Mevlam rahmet eylesin.