İşçi’den Rayiç Bedellerinin Dijital Ortama Aktarılması Talebi

Reklam
Reklamı Gizle

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Jaja Emlak Gayrimenkul Danışmanlık Sahibi İbrahim İşçi emlak rayiç bedelleri ile ilgili çalışmaların dijital ortama aktarılması için Ünye Belediyesi’ne dilekçe verdi.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt Tapu Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, ‘Emlak Rayiç Bedelleri’ işlemlerini özel bir programla dijital ortama aktarılması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’deki bütün belediyeler tarafından uygulanması noktasında örnek gösterildi.

Bu kapsamda Ünye’de hizmet veren Jaja Emlak Gayrimenkul Danışmanlık Sahibi İbrahim İşçi ‘Emlak Rayiç Bedelleri’ işlemlerinin dijital ortama aktarılması konusundaki talebini Ünye Belediyesine iletti.

İbrahim İşçi’nin dilekçesi şöyle;

“Türkiye’deki bazı belediyeler tarafından uygulanan Belediyenizden alınan ‘Emlak Rayiç Bedelleri’ işlemlerini özel programla dijital ortama aktarılarak Rayiç bedellerini e rayiç şeklinde internet ortamında mükelleflerinizin almasının, meslektaşlarımızın pandemi döneminde sorun yaşamaması açısından önemli olmasından dolayı bu sisteme geçirilmesini istemekteyiz.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz. “