İŞ MERKEZİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de yapılması planlanan iş merkezine tepki olarak imza kampanyası başlatıldı.

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Ünye İlçe Temsilcisi Salim Oğuz Ünye’de Cengiz Topel caddesine Belediye tarafından yapılmak istenen iş merkezine tepki olarak imza kampanyası başlattı.

TSİP İlçe temsilcisi Salim Oğuz kameralarımıza yaptığı açıklamada, kamuya ait bir alanın tahrip edilmesine ve yandaşlara peşkeş çekilmesine karşı olduğunu belirterek yetkililere seslendi.

Başkan Oğuz açıklamasına şöyle devam etti;

“Bu alana iş merkezi değil,  sağlık ocağının yanındaki bahçenin devamı yapılsın istiyorum. Hüseyin Tavlı ise mevcut alana iş merkezinin yapılmasını istiyor. Ünye’de büyük bir alan zaten beton yığını halde. Burası kamu alanı ancak park oyun alanının yakışacağını düşünüyorum.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlının babasının malı değil, halkımızla istişare yapılmış mı?

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak imza kampanyası başlattık. Topladığımız imzalarla önce kaymakamımıza sonra Ordu Valiliğine gideceğiz. Şayet olumlu yanıt alamazsak Cumhur Başkanına gideceğiz. Yapmayı düşündükleri alanın taş yığını olduğundan bahsedeceğim.

Ak Partiye en çok oy veren ilçelerimizden biri de Ünyedir

.15 Temmuz iş merkezini de yaptılar. Öncesinde buralarda küçük esnaflar ve köylüler vardı. Ailelerine ekmek götürüyorlardı. Onları aldılar buradan tecrit ettiler.15 Temmuza meydanı yandaşlara ve zenginlere verildi. Halka yabancılaştırıldı. Ünye de zaten Cumhuriyet Meydanı var. Gerekirse gelen iş makinelerinin önüne yatacağım.

Buradan Hüseyin Tavlı ve Hilmi Güler’e tekrar sesleniyorum. Ünye, Ordu Büyük Şehrin sömürgesine dönüştü.

Hüseyin Tavlı orada neden oturuyor. Madem öyle biz Ünyede belediye başkanı seçmeyelim. Gidilecek her yere gideceğim. Ayın on birinde ihale yapmışlar. Onlara da sesleniyorum. Her şey para değildir. Kapitalist sistemdir bu.

Bunların Allahları kitapları para mı olmuş.

İlk başta insan hayvan ve doğa gelir. Ünye zaten beton yığını olmuş. Güzel şeyler yapsınlar ki belediye başkanı olarak isimleri anılsın. Bu kararı alan insanlara yazıklar olsun diyor ve protesto ediyorum.”