Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İNŞAATIN PERDE ARKASINDA O VAR

İNŞAATIN PERDE ARKASINDA O VAR
03 Eylül 2021 - 0:55

Yapıldı, yapılmayacak mı derken yılan hikayesine dönen Kültür Merkezi projesinin geçen hafta yeniden start verildi haberini kamuoyu ile paylaşmıştık.

Ödenek sıkıntısı nedeniyle yarım Kalan Kültür Merkezi  inşaatına kaldığı yerden devam edilecek olması halk arasında memnuniyetle karşılanmıştı.

Geçen hafta inşaat alanında bulunan sular tahliye edildi.

YETKİLİ KONUŞTU ”GİTMEK İSTEMEDİK”

Bizde araştırmacı gazetecilik örneği göstererek Kültür Merkezi inşaatını gerçekleştiren Kaçak inşaat  yetkilisi Yüksel Kaçak’tan bilgiler aldık

Gazetemize yapmış olduğu açıklamada Kaçak, ‘’gerekli bütçenin inşaat için ayrıldığını ve yarım kalmış kalan çalışma alarak tekrar başladıklarını belirti’’.

Kaçak,’’Ünye’den hiçbir zaman gitmek istemediklerini fakat şartları kendilerine buna zorladığını belirterek Ünye’li siyasetçilere sitem etti.

Yüklenici firma yetkilisi Kaçak, Ünye’de yapılan işe sahip çıkan çok, fakat bir sorun olduğunda kimseyi muhatap bulamıyoruz.

Takdir edilmeli ki bizde yüzlerce kişiye ekmek veriyoruz. Elbette sıkıntıya düşülebilir ama bu konuda kimse elini taşın altına koymuyor.

İNŞAATA YEREL YÖNETİCİ VE SİYASİLER SAHİP ÇIKMADILAR

Bizler Ünye’ye hizmet etmek için koşa koşa geldik.

Karşılaştığımız manzara ve sorunlarda yalnız başımıza kalışımız bizleri üzdü.

İnşaat çalışması yolunda giderken inşaata sahiplenen yerel yöneticiler ve üst düzey siyasetçiler maalesef dedikodudan öte icraat içinde değiller.

Tekrar Kültür Merkezi için kolları sıvamamızın arkasında kendisi Ünyeli olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran vardır.

KIRAN’IN EMEĞİ BÜYÜK

Bu projenin devam etmesi için Kıran çok büyük çabalar göstermiştir.

Biz de onun hatırına ve gayretlerine kayıtsız kalmayarak tekrar şantiyemizi kuruyoruz.

Umarız o gün Kültür Merkezi projesine sahip çıkmayanlar ,gelip sadece fotoğraf çektirenler utanırlar da ,   inşaat yarım kalmaz .

Ünye’ye güzel bir hizmet kazandırmış oluruz’’ dedi ve desteklerinden dolayı Yavuz Selim Kıran’a teşekkür etti

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-