İLKÜVEZ’E 8 MİLYONLUK DEV HİZMET

Reklam
Reklamı Gizle

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünce ihalesi tamamlanan ve yüklenici firma tarafından çalışmalara başlanan İlküvez Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Rehabilitasyon Merkezi ile önündeki parkta yarım kalan iş tamamlanıyor.

Çaybaşı’nın İlküvez mahallesine yakışmayacak atıl bir vaziyette duran bu yapı, Belediye Başkanımız Hüseyin Semiz’in takibi ve devlet büyüklerinin talimatlarıyla 8 milyonluk ihale bedeliyle çözüme kavuşuyor.

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Bizler millete hizmetkar olmaya ve tüm mesaimizi millete harcamak için bu yola çıktık. Çok şükür rabbim bu güzel memlekete hizmet etme imkânı verdi bizlere. Yarım bırakılmış, atıl, ilçemize ve İlküvez mahallemize asla yakışmayan bu görüntü kirliliğini devletimizin en üst desteğiyle ortadan kaldırıyoruz.

26 mahallemiz bizim göz bebeğimiz ve ayrı bir değerimiz. İlküvez mahallemizde bu değerlerden bir tanesi. Bizler İlküvez mahallemize bir küçük çocuk parkı hayali kuranlarla aynı hayali kuramayız.

YARIM KALMIŞ HİÇBİR ŞEY KALMAYACAK

Bizler İlküvez mahallemizi bir bütün olarak nasıl çok daha güzelleştiririz ve daha yaşanılabilir bir mahalle haline getirebiliriz onun derdindeyiz. Elbette mahallelerimize parklar ve çocuk oyun alanları yapacağız ama böylesine dev bir hizmet atıl, harabe ve kaderine terk edilmiş bir vaziyette dururken küçük hesaplarla uğraşacak bir vaktimiz yok. Bu millet hep daha fazlasını hakediyor.

Yarım kalmış eksikliği gidermek üzere arkadaşlarımızla başlattığımız çalışmalar neticesinde rehabilitasyon merkezinin 8,070,000,00 (sekiz milyon yetmiş bin türk lirası) bedelle ihalesi sonuçlandı ve çalışmalar başladı.

Bu dev hizmetin tamamlanmasına desteklerini esirgemeyen, Ak Parti Genel Başkanvekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş, Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ak Parti İlçe Başkanımız Adem Genç ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ediyorum.

Artık yeni ve güzel şeyler konuşma vakti. Artık icraat vakti.” Dedi.

İlküvez Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Rehabilitasyon Merkezi ile önündeki park yapım işi ihalesi kapsamında;

1- Mevcut Hamamın Revizesi

2- Sauna

3- Buhar Odası

4- Masaj Ve Kese Odası

5- Fitnes Salonu 2 Adet

6- Antrenman Salonu

7- Yarı Olimpik Yüzme Tadilatı

8- Çocuk Havuzu

9- Kitap Kafe

10- Kamelya

11- Dışarıdaki Park Alanının Komple Tadilatı

12- Çocuk Parkı

13- Toplantı Odası

14- Bay / Bayan Mescid

15- Lavabolar

16- Havuz Seyirci Terası Ve Bekleme Salonu

17- Basketbol Sahası gibi alanlar modern ve Çaybaşı’na yakışan bir hale getirilerek, vatandaşların hizmetine sunulacak.