İL SAĞLIK MÜDÜRÜN’DEN DÜNYA SAĞLIK MESAJI

Reklam
Reklamı Gizle

Her yıl 7 Nisan’da Dünya Sağlık Örgütü’nün ve diğer ilgili kuruluşların öncülüğünde Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. 2020 yılının başından itibaren bilindiği gibi tüm dünya ile beraber ülkemizde de yeni tip korona virüsle mücadele ediyoruz.

Uluslararası sağlık bilincinin artırılması ve sağlık çalışanlarıyla dayanışmayı amaçlayan bu özel gün ve ardından gelen dünya sağlık haftası, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle farklı bir anlam kazanmıştır.

Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu Dünya Sağlık Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 1,5 yıldır hayatımızın her anını etkileyen salgın sürecinde; doktorlarımızdan, hemşirelerimize, sağlık memurlarımızdan, ambulans ve acil bakım teknikerlerimize, veri giriş personelimizden, klinik destek personelimize kadar her bir sağlık çalışanı, büyük fedakarlıklarla 7 gün 24 saat sağlık hizmetlerini sürdürüyor. Dünya Sağlık Günü vesilesiyle Ordu’lu hemşerilerimizin bizlere verebileceği en büyük destek, Türkiye geneli ve İlimiz özelinde alınan kararlara uyarak, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına maksimum düzeyde dikkat etmeleri ve aşı sırası gelen vatandaşlarımızın dayanışma ruhu ile aşılarını olmasıdır” dedi.

Bu zor günlerde; sağlığımız için büyük emekler veren başta sağlık çalışanları olmak üzere halk sağlığına destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eden Dr. Kasapoğlu, “Koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, virüse yakalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, bütün sağlık çalışanlarımızın 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nü ve Sağlık Haftası’nı kutluyorum. ”dedi.