Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplandı

İl Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplandı
16 Temmuz 2021 - 11:07

Ordu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu 2021 Yılı 1. Toplantısı” yapıldı.

Ordu Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda, Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, KOSGEB Ordu Hizmet Merkezi Müdürü Sinan Şahin, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, Ordu Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Aytekin Başköy, DOKA Uzmanı Ahmet Şamil Sümer, Ünye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Ocak, TSE İl Temsilcisi Şükrü Kömerik katıldı.

Toplantıda cari açığın azaltılmasıyla Ordu özelinde ithal edilen ürünlerin yurt içinden temini, Ordu’nun ihracat kapasitesinin artırılabilmesi amacıyla ürün ve üreticilerin tespit edilerek desteklenmesi konuları görüşüldü.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu tarafından, 2021 yılı sonuna kadar yapılacak iş ve işlemler kararlaştırılarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunuldu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-