İKEV YURTLARINA TAM NOT

Reklam
Reklamı Gizle

HASAN ÖZ’ÜN YÖNETİMDE OLDUĞU İKEV YURTLARININ BAŞARILI HİZMETİ BU SEZON DA GÖZ DOLDURUYOR.

Öğrencilerle Vakıf yöneticileri buluştu

HEDEF: KALİTELİ BARINMA HİZMETİ, EĞİTİMLERLE BAŞARILI VE FAYDALI ÖRNEK NESİL YETİŞTİRMEK

 

Ordu eski Milletvekili M. Hasan Öz’ün Yönetiminde olduğu İKEV (İlim, Kültür ve Eğitim Vakfı) İstanbul’da 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında hizmet vermek üzere yurtlarını tekrar hizmete sokmuştu.

İki yıldır pandemi sebebiyle tüm ülkede yüz yüze eğitime ara verilmesi sebebi ile kapalı kalan yurtlarını, yüz yüze eğitimin başlaması sonucu açan İKEV, yeni sezonda on yılın verdiği tecrübe ile iddialı hizmetlerine devam kararı aldı.

Yeni sezonda özel bir proje yurdu olan Üsküdar İlahiyat yurdu ve İslami Araştırmalar Merkezi İSİLAM, kiralık binasından ayrılarak yaptırdığı yeni binasına taşındı ve kapasitesini artırdı.

Çamlıca’da yapılan yeni binada hizmete başlayan yurt 105 kişi kapasiteli, özel kütüphane ve araştırma merkezi özelliği ile ve camisi ile göz dolduruyor. Üsküdar yurdunda kalan öğrencilerden ücret alınmazken, ayrıca okulda okudukları tüm dersler yurtta profesyonel hocalar tarafından takviye ders olarak tekrar veriliyor. Böylece başarı oranları arttırılan öğrenciler okulda çok başarılı oldukları gibi, yüksek lisans sınavlarında, yurt dışı eğitim sınavlarında yüzde doksan dokuz başarı elde ediyorlar.

Üsküdar yurdunda öğrencilerle birlikte belletmen ve hocaların bir kısmı da kalıyor ve sürekli özel eğitimlerle öğrenciler destekleniyor. Ayrıca öğrencilere başarı, motivasyon, liderlik eğitimleri yanında kültürel eğitimler de veriliyor. Tüm yurtlarda verilen bu eğitimler yanında sosyal faaliyetlerle de öğrenciler ruh ve beden sağlıkları açısından büyük hizmetler alıyor.

Esenler’de bulunan üniversite erkek öğrenci yurdunda ise 14 üniversiteden, 30 bölümde okuyan 120 öğrenci barındırılıyor.

Pendik’te bulunan 100 kişilik lise erkek öğrenci yurdunda da gençler geleceğe özenle hazırlanıyor.

 

Yurtlarda yapılan Vakıf Yönetimi ile öğrenci buluşması ve tanışma programlarında karşılıklı bilgiler verildi ve yöneticiler tarafından öğrencilere tavsiyelerde bulunuldu.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdullah Sevim başta olmak üzere konuşma yapan ve tavsiyelerde bulunan yönetim kurulu üyeleri Yılmaz Bayat, Mustafa Hasan Öz öğrencilere başarılar dilediler, başarılı olmaları için tüm destekleri vereceklerini belirttiler.

İKEV Genel Sekreteri Mustafa Hasan Öz,  özellikle öğrencilere okullarını başarı ile ve zamanında bitirmelerini tavsiye ederken,  okulda okudukları yıllarda tüm zamanlarını verimli kullanarak kendilerini gelecek açısından çok güzel yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti. Lisanlar öğrenmeleri, sosyal açıdan da kendilerin geliştirmeleri, manevi olarak da iyi bilgilerle kendilerini doğru yönde yetiştirmeleri, birlikte yaşamayı iyi öğrenmeleri, fikir ve düşünce hürriyetine sahip olmaları gerektiğini de tavsiye eden ÖZ, bütün bu konularda İKEV’in en etkin şekilde kendilerini destekleyecekleri sözünü verdi.

M Hasan Öz her sene yurtlarda kalan öğrencilere başarı, motivasyon, zaman yönetimi, iletişim ve hitabet eğitimleri veriyor. Yaklaşık beş yüz öğrenciye hizmet veren yurtlarda öğrencilerin başarılı olması için özel çalışmalar yapan yönetim, öğrencilerin velilerinden ve hocalarından tam not alıyor.