İFTAR SOFRASINDA EN ÇOK ET Mİ BALIK MI TERCİH EDİLİYOR?

Reklam
Reklamı Gizle

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sofralar bereketlendi. Peki Ramazan ayında en çok tüketilen Et mi? Balık mı? Soruları akla geliyor.   

Ünyeliler ramazan sofralarında en çok hangisini tercih ediyor? Güncel et ve balık fiyatları nelerdir? Sizler için öğrendik.

Kaptan Balıkçılık İşletmecisi Adem Cürebal gazetemize özel yaptığı açıklamada;

“Ramazan ayının gelmesi balık fiyatlarında bir değişiklik olmadı. Fiyatlarımız çok yüksek değil normal. Mezgit 10-15 TL, kefal 15-20 TL, alabalık ve somonun kilosu 30 TL, çupra ve levrek 45-50 TL arasında satıyoruz. Av yasağımız birkaç gün sonra başlıyor. Tekne gibi küçük kayıklara balık tutmak serbest ama genellikle tezgahlarda havuz balığı olacaktır. Halkımız en çok barbun, iri mezgit ve istavrit gibi balıkları tercih ediyor.”

Sağlık Kasap İşletmecisi Mustafa Çamyar;

“Ramazan’ın gelmesiyle et fiyatlarımızda bir değişiklik olmadı. Ramazan ayının sonuna kadar da değişiklik olacağını düşünmüyorum. Fiyatlarımız geçen seneden bu yana pandemiden dolayı yükselmemesine rağmen yine de çok düşük değil. Kemikli et 50 TL, kıyma 57 TL, kuşbaşı 63 TL’dir. Bizim bölgemizin insanı her türlü eti severek tüketiyor.” şeklinde konuştular.