Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

İBRAHİM HAKAN GÜN’DEN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI

İBRAHİM HAKAN GÜN’DEN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI
12 Mayıs 2021 - 16:06

Organik Fındık Tarım Okulu Kurucusu Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle ilgili mesaj yayınladı.

İbrahim Hakan Gün mesajında, emekleriyle toprağı yoğuran tarlasında bahçesinde gece gündüz demeden çalışan ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren tüm çiftçilerin Dünya Çiftçiler Gününü kutladı.

Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün;

“Çiftçilerimiz, ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri dökerek yoğun emek sarf eden kesimlerin başında gelmektedir.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir. İlimizde tarıma, hayvancılığa kısacası çiftçiye yönelik yatırımları destekleyici çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Çiftçilerimiz yeter ki üretsinler; ekimden hasada kadar tarımsal üretimin her aşamasında, onların yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.

Çifçilerimizin bu ülke için verdiği emek ve alın teri her zaman kutsaldır.
Bu vesileyle ülkemiz için üreten, hizmet eden tüm çiftçi kardeşlerimin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bereketli, bol kazançlı, sağlıklı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-