Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

HÜSEYİN TAVLI GÖREVİNİ TAMAMLAYACAK MI?

HÜSEYİN TAVLI GÖREVİNİ TAMAMLAYACAK MI?
27 Eylül 2021 - 1:20

A52 TV klasiklerinden olan Gündem Arena programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cihan Çakır Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı ile ilgili şok iddialarda bulundu.

Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı’nın teşkilatları ve halkı küstürdüğünü ve tepki çeken icraatları girdiğini belirterek siyasi geleceğini masaya yatırdı

Çakır konuşmasında, FETO ile iltisaklı olmuş olan bir kişinin 2,5 yılda hırçın, ırkçı, kibirli ve intikamcı bir politika izlediğini belirterek, AK parti ve Ünye için bu dönem iyi bir seçim yapılamadığını ifade etti.

Yapılan icraatları AK parti ve Ünye’ye şu ana kadar zarar verdiğini belirten Çakır konuşmasına şöyle devam etti.
Başta İçişleri bakanı Süleyman Soylu ve devlet içindeki bazı bürokrat bağlantılarına güvenerek hareket ediyor izlenimi yaratmaya çalışan Hüseyin Tavlı’nın, bu tutumu ile güç gösterisinde bulunduğunu belirtti. Tavlı’nın gerektiğinde illegal yollara da başvurduğu iddiası basına yansımıştı”dedi.

Bu kapsamda Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı’nın siyasi geleceğini değerlendiren Çakır aşağıdaki çarpıcı açıklamaları yaptı.

TAVLI’NIN İCRAATLARI TEPKİ ÇEKİYOR

“Hüseyin Tavlı,4-5 ay önce oyları azalttı diye Ankara’ya çağırıldı. Hatta Ankara’da bol miktarda eleştiri aldığını söyledik. Bu neticede buraya geldiğinde kendini toparlamak açısından kenara çekildi zannettik ama öyle olmadığı ortaya çıktı. Bu pazarcılara yapılanların dışında birde dışarıdan pazarcı getirme kartını oynayınca sıkıntılar havaya çıktı. Hüseyin Tavlı’nın bazı nedenlerden dolayı Ankara’ya çağırıldığını biliyoruz. Kenan Selim Argan ile birlikte Ağustos ayında acil olarak Ankara’ya çağırıldı. Ankara’da ki temaslıların ardından gelir gelmez muhtarlarla toplandı. Ankara’ya hakkında giden şikayetler fazlasıyla çokmuş. Bu şikayetler parti , ilçe merkez ve sokakta ki vatandaşlardan kaynaklı şikayetler.

İLÇE TEŞKİLATINDAN HÜSEYİN TAVLI’YA TEPKİ VAR

Sırasıyla gitmek gerekirse, sokaklarda hizmet yapılmadığını aksine güzel şeylerin bozulduğunu söyleyerek vatandaşlar başkandan şikayetçi. Kamuoyunda daha çok hısım ve akrabaya işlerinin yapıldığını ama yıllardır gündeme alınan yol sorunlarının hiçbir zaman üzerinde durulmadığını söylüyorlar. Bugün mesela çevre temizliği ile ilgili tarihe bir imza attıklarını söylüyorlar ama gezdiğimizde her taraf kirli. İlçe teşkilattan ve meclis üyelerinden aşırı derecede Hüseyin Tavlı’ya karşı tepki var.

AK PARTİLİ GENÇLERE KÖTÜ MUAMELE

Geçende AK Parti Gençlik Kollarında üye bir arkadaşımız yanıma geldi. Hüseyin Tavlı’nın yanına gittiklerini ve onlara başka bir parti üyesiymiş gibi davrandığından ve Cumhurbaşkanı olmasa bu partiye oy vermeyeceğinden bahsetti. Bir oy için fedakârlık yapan bir liderleri var buna rağmen bir kişiden bile bu lafın çıkması çok üzücüdür. Bir kişiden ne olacak diyecekler ama gittikçe çoğalıyor. Bunu geçtik diyelim esnaf kan ağlıyor. Esnafların çok önemli belgelerinin gerekli bakanlıklara ilettiğine bizzat şahit oldum.

KONUŞULANLAR ARASINDA PARTİYİ KARIŞTIRDIĞI SÖYLENİYOR

Hüseyin Tavlı ile ilgili şikayetlerden biri daha doğrusu bana göre en önemlisi partinin büyüklerine antipropaganda yaptığı söyleniyor.

Geçenlerde Hilmi Bey Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde ilçe başkanlarının destek vermediğinden bahsetmişti. Bu nedenle İlçe Teşkilat Başkanı ve Belediye Başkanı yeniden Ankara’ya çağırılmıştı. Şu an kendileri bir hızla yapmaya çalışıyor.

ESKİ KAYMAKAMI İYİ KULLANDI

Artık şöyle bir sıkıntısı var. Eskiden yapamadığı işleri eski kaymakama yaptırıyordu. Eski Kaymakamı kamuoyunda bu duruma düşüren Hüseyin Tavlı’ydı. Giden kaymakam bunu anlamadı çünkü kendisine bir valilik sözü verilmiş. Umarım yeni gelen Kaymakamımız Valilik gazına gelip de Ümit Bey’in yaptığı şeyleri yapmaz diyoruz..

Çakır, şuana kadar söylediklerim Ünye belediye başkanı Hüseyin Tavlı hakkındaki sadece bir kaç tepki çeken tespitim yoksa nereden tutsak elimizde kalan bir siyasi kişilik var.’Elbette ki başarısız siyasetçi ya görevden alınır, ya onuru ile varsa tabi istifa eder, yada sandığa gömülür. Bundan sonrasını parti büyükleri ve kendisi bilir ”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-