Hükümlüler Sağlık Sektöründe Çalıştırılacak

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ile Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında, kamuya yararlı işte çalıştırmaya ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

Müdürlüğümüz ile Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Kamuya Yararlı İşte Çalıştırmaya İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı.
Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri gereğince Mahkemelerce verilen veya gönüllü olmak koşuluyla ücretsiz olarak kamuya yararlı bir işte çalıştırılma cezası alan hükümlülerin Sağlık Müdürlüğüne bağlı birimlerde çalıştırılmasına ilişkin protokol Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa Kasapoğlu ve Ordu Denetimli Serbestlik Müdürü Özcan Tekin tarafından imzalandı.
Kamu hizmeti cezası, denetimli serbestlik sistemi içerisinde yükümlülerin ücretsiz olarak bir kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren özel bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete ya da kamunun bir ihtiyacının giderilmesine yardımcı işlerde çalıştırılmasıdır. Uygulama kapsamı gün geçtikçe artan kamu hizmeti cezası; toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan, yükümlünün topluma verdiği zararı kamu hizmetinde ücretsiz çalışarak geri ödemesini ve bu şekilde kamu düzeninin sağlanmasına hizmet eden yükümlülüklerden biridir.
Müdürlüğümüz ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan bu protokol kapsamında kamuya yararlı bir işte çalıştırılma cezası alan hükümlüler Sağlık Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarda çalıştırılacaktır”denildi.