HEMŞEHRİMİZ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA ATANDI

Reklam
Reklamı Gizle

100 Yılın İslam Kültür Hizmeti Ödül TöreniDiyanet İşleri Başkan Yardımcılığına Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi olan OMÜ İlahiyat Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Yavuz Ünal atandı. Pazartesi(25.04.2016) günü resmen göreve başlayacaktır.

Milletimiz ve Diyanet İşleri Başkanlığımız için hayırlı ve uğurlu olsun.

Prof. Dr. Yavuz Ünal Kimdir?

1963 yılında Ordu/Fatsa/Ilıca’da doğdu. İlk ve Ortaokulu Ilıca kasabasında, liseyi ise Fatsa İmam-Hatip Lisesinde okudu. 1983 yılında kaydolduğu, O.M.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Mardin İmam-Hatip Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak göreve başladı ve 2 yıl bu görevi sürdürdü. 1990 yılında O.M.Ü. İlahiyat Fakültesi’ne Hadis Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1993 yılında “Cumhuriyet Türkiyesi Hadis Çalışmaları” adlı teziyle Yüksek Lisansını, aynı yıl katıldığı Doktora programını Şubat 1997’de “Rivayetlerin Hz. Peygamber’e Aidiyetini Tespit ve Değerlendirmede Aklın Rolü” adlı teziyle bitirdi.

1998 yılında O.M.Ü. İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim dalına Yrd. Doç. olarak atandı; 2002 yılında Doçent, 2008 yılında da Profesör oldu. 2006 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından desteklenen “Konulu Hadis Projesi”nin koordinatörlüğünü yapmaktadır. 1998 yılında DİB Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine seçildi. IV. Din Şurasının Genel Sekreterliğini yaptı. O.M.Ü. İlahiyat Fakültesinde öğretim üyesi ve dekan olarak görevini sürdürmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir