HAVA ŞARTLARI AVCILARI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Reklam
Reklamı Gizle

2020-2021 av sezonunu Arzanoğlu Av Bayi İşletmecisi İsmail Arzanoğlu değerlendirdi.

Avcılık için iklim şartlarının ağır geçmesi gerektiğini, bu sene ise hava şartlarının avcıların istediği gibi olmadığı için avcıların verimli bir av sezonu geçiremediğini belirten Arzanoğlu, devletin de avcılığı kısıtladığını söyledi.

Bu sezon avcılık ile ilgilenen vatandaşların İç Anadolu’ya yöneldiğini ifade eden Av Bayi İşletmecisi İsmail Arzanoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Av sezonu başladı ve avcı arkadaşlarımız bilinçli bir şekilde av yapmaya gidiyorlar. Mevsimlerin biraz daha sıcak gitmesinden dolayı yöremizde av pek olmadı. Avcı arkadaşlarımız av yok diye komşu ilçelere ya da İç Anadolu bölgesine çıkıyor. Av için genellikle Tokat, Niksar, Sivas, Erzincan veya Erzurum’a gidiyorlar ve şanslarını oralarda deniyorlar. Havaların soğuması bizim yöremizdeki av sezonunu canlandıracaktır diye düşünüyorum. Devletimiz avcı arkadaşlarımızı av konusunda çok fazla kısıtlıyor ama vergisine gelince herkes vergisini ödüyor. Samsun ve Bafra civarında ki av merkezleri şu anda ava kapalı ve bu da bizim avcı arkadaşlarımızı zorluyor. Devlet büyüklerimizin bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.