HASTANEDEKİ DARP OLAYINDA PERDE ARALANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Devlet Hastanesinde Nisan ayında meydana gelen doktor Çetin Karadağ ile hasta yakını İlhan Türk arasındaki Kavga’nın yeni görüntüleri ve detayları ortaya çıktı.

Saime Türk ve İlhan Türk’ün avukatı Gamzenur Altun dava sürecini ve gelişmeleri A52 TV ekranlarından kamuoyuyla paylaştı.

Programda ayrıca darp öncesi güvenlik kameralarına takılan tartışma görüntüleri de ilk kez yakalandı.

“Olay günü 12 Nisan ancak herkes 12 Nisan’ı biliyor, doktor müvekkilimi darp ediyor. Ama olay 8 Nisan ve bir hafta öncesine dayalı. Müvekkilim olan İlhan Türk ve yine müvekkilim olan Sayime Türk Ünye devlet hastanesi Corona bölümünde uzun süre boyunca yatmaktaydı. Sürekli yattığından dolayı bazı rahatsızlıkları ortaya çıktı ve refakatçısı olan kızı bu durumdan doktoruna bahsetti, aradan 4 gün geçti hiçbir ses gelmedi. 4 gün sonra doktor bey müvekkilim Sayime Türk’ü ziyaret ediyor ancak muayene için gitmiyor. Zaten içeride çok az kalıyor. Hem hastayı hem hasta yakınlarını ben covid hastasıyla ilgilenmek zorunda değilim diyerek ağır ithamlarıyla aşağılıyor.

12 NİSAN’DA GERÇEKLEŞEN DARP OLAYI PERDE ARKASI

Daha sonra el kol hareketleri ile orayı terk ediyor. Bundan sonra 3 gün daha müvekkilim hiçbir şekilde muayene edilmiyor. Ağrıları gittikçe artıyor bu nedenle başka doktorlar muayene ediyor fakat zamanında müdahale edilmediği için müvekkilim yoğun bakıma kaldırılıyor. 12 Nisan’da gerçekleşen darp olayının arka perdesi bu.

Daha sonra müvekkilim olan ilhan Türk doktor beyi ziyarete gidiyor asla kötü bir niyetle ve kötü bir üslupla değil sadece annesin durumunu sormak için gidiyor. Oradaki tanıkların da beyanıyla doktor bey müvekkilimi darp ediyor, olaylar bu şekilde gelişiyor. O akşam beyaz kod veriliyor kolluk kuvvetleri ve savcılık müvekkilimin ifadesini alıyor ve sorgu aşamasına geçiliyor yani her şey bir gecede gerçekleşiyor.

GÖREV İHMALİ VARDIR

Daha sonra müvekkilime adli kontrol tedbiri veriliyor. Zaten şu anda soruşturma aşamasında müvekkilimin de doktorunda raporları alındı .Ancak biz itirazda bulunduk. Çünkü raporlar Ünye devlet hastanesinde alınıyor savcılıkta bu konuyla yakından ilgilendi hem doktor bey hem müvekkilim adli tıpa gönderildi ve rapor dönüşü bekleniliyor. Burada benim bahsettiğim iki dava süreci var. Biri darp olayı ikincisi ise bence bu olayın bel kemiği olan görev ihmali. Görev ihmali kurum suçu olduğu için kaymakamlıktan soruşturma izini bekliyoruz. Bu soruşturmaya izin verileceğini düşünüyorum çünkü her şey ortada.

ADALET ER YA DA GEÇ YERİNİ BULACAK

Kaymakamlıkta soruşturma izni hukuki olarak 30 günde çıkıyor zaruri halde ise 15 gün ekleniyor bu sürece. Bizim şu an 30 gün doldu, 9 güzümüz kaldı.Yargılanma yönünde olumlu bir şekilde sonucumuzun çıkacağını düşünüyoruz. Eğer ki çıkmazsa yine mücadelemize devam edeceğiz .Görüntü kayıtlarını alırken de biraz sıkıntılar oluştu fakat biz pes etmeyeceğiz. İlk defa böyle bir durum başımıza geliyor vatandaş başta inanmakta güçlük çekti fakat bence şu an her şey güzel bir şekilde oturdu. Neyin ne olduğu halk tarafından anlaşıldı. Her zamanki gibi er yada geç adalet yerini bulacak.

DOKTORUN DİYALOGRALARI DOĞRU DEĞİLDİR

Hasta yakınının anlattığına göre doktor içeri giriyor. Zaten anlattığım gibi de aynı şeyleri söylüyor ve içeride çok az kalıyor. Dedikleri de şu ki ben kovid-19 hastası ile sorumlu değilim. Beni neden sürekli anons ettirip duruyorsunuz. Zaten müvekkilimin eşi de uzun süre hastanede kaldı. Psikolojisi hiç normal değil. Doktor refakatçi olan kızı eli ile itiyor. Bu konu ile ilgili Ayhan Türk ve İlhan Türk başvuruda bulunmuştur. Zaten başvuruda bulunduktan sonra doktor hasta yakınına geliyor. Ancak kendisi nöbetçi doktor olduğu için hasta onun sorumluluğundadır. Bu şekilde gerçekleşen bir diyalog hiç doğru değil.

EN KISA ZAMANDA KAYMAKAMLIKTAN İZİN ÇIKACAK

Biz detaylı bir dilekçe istedik savcılık aracılığıyla, kamera sisteminin kurulu olduğunu ancak kamera kaydı yapılmadığını söylediler. Sadece galiba o katta öyle bir sıkıntı var. Biraz garip ama şahitler de var. Dosya içinde zaten tanık beyanları alındı. Ben de davanın en kısa sürede açılacağına düşünüyorum. Çünkü ilk başta kamuoyuna bu olaylar yanlış gönderildi, dediğim gibi bir vatandaşın bu olaya normal şartlarda inanması mümkün değil.

Ben ilk duyduğumda dedim ki nasıl yani bu olayın arka perdesi ne, bu şekilde bu olay ilerleyemez çünkü ben bu duruma inanmıyorum dedim. Ancak bu olayı gerek video kayıtları gerek tanık beyanlarıyla kaymakamlıktan bir izin çıkacağına inanıyorum.

HASTAYA BAKILMADAN REÇETE YAZILMAZ.

Bu görev ihmalinde biz belirttik dilekçemiz de, dediğim gibi bu 4 günlük süreç sonunda geliyor.

Doktorlar da zaten bunu doğrulayacaktır. Hastayı muayene etmiyorsun, muayene etmediğin halde yanlış da bir ilaç veriyorsun zaten bu hastanın yoğun bakıma düşmesinin sebebidir. Bu benim bir karın ağrım var sen gidiyorsun bana başımın ağrısı için bir ilaç veriyorsun. 3 gün sonra da zaten yaşı da göz önüne alındığında müvekkilin 3 gün sonunda yoğun bakıma düşüyor maalesef ortada yanlış tedavi var.

Ben bir hukukçu olarak bir avukat olarak adaletin er geç tecelli edeceğini düşünüyorum. Kaymakamlıktan da ben çok eminim soruşturma izni çıkacak. Bu süreç ile ilgili zaten yakında ana takipçisiyiz elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Nasıl kaymakam bey de kendisi de bunu dile getirdi namus meselesi bizim için de öyle oldu. Takipçisiyiz inşallah güzel sonuçlar çıkacak haklı ortaya çıksın”dedi..