Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GÜRSOYLU ”PRESTİJ PROJE UYGULAYACAĞIZ”

GÜRSOYLU ”PRESTİJ PROJE UYGULAYACAĞIZ”
25 Aralık 2017 - 19:24

 

rbrr

Ünye’nin en gözde yerlerinden olan eski devlet hastanesi arazisi  TOKİ tarafından TURYAP aracılığıyla satışa çıkartılmıştı. TURYAP aracılığıyla bir çok kez satışa çıkartılan ancak satışı yapılamayan eski devlet hastanesi arazisi yeni sahibini buldu.

Geçtiğimiz hafta yapılan son ihalede eski hastane yerini Ünyeli İşadamları Ali Gürsoylu ve   Uğur Odabaşı aldı. 9276 metrekare alanda kurulu hastane 1 Milyon 360 Bin TL ile ihaleye çıkarken taliplilerinin fiyatı yükseltmesiyle satış bedeli 17 Milyon 200 Bin TL’ye kadar çıkarak ihaleyi Ünye İşadamları aldı.

İhaleyi ve araziye yapılacak projeyi Ünye TV’ye özel açıklamalarıyla değerlendiren İşadamı Ali Gürsoylu, “1 Milyon 360 Bin TL’yeasaesa TOKİ’nin ihaleye çıkardığı bir proje. Ünye Eski Devlet Hastanesi binasının bulunduğu yer 154 tane satışa sunulan araziden bir tanesidir. İhale bedeli üzerinden ihaleye girdik ancak hesapta olmayan düzeyde bir katılım oldu. Açık arttırma usulü ile Ünye dışından da buraya talip olanlar vardı ve 17 Milyon 200 Bin TL’ye ihaleyi aldık.”

Ünye Sevdası İçin 3 Milyon Lira Fazla Ödedi

“Burayı almamızın nedeni ise burası Karadeniz ve Ünye için çok özel bir yer. Ayrıca marka değeri çok yüksek olan bir yer. Bir yabancıya burayı verdirmeye şahsen gönlümüz razı olmadı ve hatta bu nedenle yaklaşık 3 Milyon lira daha hesabımızın üzerine çıktık. İnşallah resmi işlemleri de başlattık ve bir problem olmazsa devri yapılacak. Yaklaşık 1 ay içinde imzaları da atmayı planlıyoruz.”

“Ne Yapılacağına Ünyeliler Karar Verecek”

“Buraya yapılacak olan proje şu anda net değil. Çünkü buraya sıradan bir proje uygulamayacağız. Konut ise en güzeli, İş merkezi ise en güzeli olacak. Bunun kararını da şirket olarak biz değil Ünyeliler Ünye’de faaliyet gösteren STK’lar verecek. Ünye’nin onayına sunularak bir proje yapılacak. Biz şirket olarak bu zamana kadar prestij projelere imza attık. Bu nedenle aldığımız araziye de böyle bir proje uygulayacağız” diye konuştu.

rrrrrrrfffcv

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-